İzmir Seo

İzmir SEO Ajansı arayışınıza bizzat yönettiğim ve deneyimim ile güncel bilgilerimi bir araya getirerek markanız için çalışabileceğim Click Peak ile tamamlayın. Ekibimle birlikte arama motoru optimizasyonu alanında web sitenizin güçlü skorlara ulaşmasını sağlayarak görünürlüğünü arttırmaya hazırız!

Bu alanda e-ticaret sitelerinden blog sitelerine, web tabanlı projelerden kurumsal web sitelerine kadar büyüme yolculuklarını inşa ettiğim çok sayıda firma, dijital dünyanın kurallarını en kapsamlı şekilde keşfetmeme olanak tanıdı. Bugün İzmir’de SEO hizmetlerini bir uzmandan almak, Google ve diğer arama motorlarının en güncel taleplerini yerine getirdiğinizden emin olmak istiyorsanız, doğru yerde olduğunuzdan eminim.

Sizlerle İzmir SEO danışmanlığı hizmetlerim çerçevesinde sağladığım çalışmalardan ve SEO’nun İzmir’deki işletmeniz ya da henüz başladığınız internet tabanlı projeniz için neden gerekli olduğundan söz edeceğim. Başlayalım!

İzmir SEO Ajansı: Firmanız Yeterince Görünür Mü?

İzmir SEO ajansı hizmetleri, firmanızın arama motorlarındaki ilgili sorgulamalarda rakiplerinizden önce kullanıcılara sunulması anlamına geliyor. Genel olarak kitle hedefleme, performans analizi, sürekli devam eden optimizasyon ve içerik üretimi çerçevesinde gerçekleşen arama motoru optimizasyonu hizmetleri, web site trafiğinizi arttırmanızı hedeflemektedir.

Peki, web sitenizin buna ihtiyacı var mı?

Dijital dünyanın pazarlama ve reklamcılığın yeni bağlamı haline geldiği günümüzde, oyunun kurallarını dijitalin birincisi belirliyor. Hem İzmir’deki yerel işletmeniz hem de ulusal ya da uluslararası çapta müşteri elde etmek istediğiniz e-ticaret siteniz için yapabileceğiniz tek bir şey var: Arama motorlarına hitap etmek ve bu yolla sizi henüz hiç tanımayanların karşısına çıkmayı başarmak!

Merhaba, ben Gökhan Güneş. 10 yılı aşkın süredir dijital pazarlama ve SEO sektöründe hizmet sağlıyorum. Click Peak isimli ajansım ile, İzmir başta olmak üzere Türkiye’de bir çok önemli markanın dijital pazarlama süreçlerini yönetiyorum. Şirketinizin arama motorları sonuçlarında görünür olması adına harika stratejilerim var, peki siz bunu istiyor musunuz?

Pazarlama süreçlerinin sonunda tam olarak bunu istediğinizi biliyorum. Bu yüzden SEO sürecini firmaya yapılan bir yatırım olarak gören ve yatırım gelirinizi maksimize etmeyi amaçlayan bir İzmir SEO uzmanına ihtiyacınız var. 10 yılı aşkın deneyimimle bu süreçte uzman olarak seçtiğiniz kişinin güncel gereksinimleri takip eden ve bütçenizi bir işe yaramayacak ‘’modası geçmiş’’ yöntemler için kullanmayacak biri olması gerektiğine kesinlikle eminim.

Web sitenizin SEO çalışmalarına ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için, bu çalışmaların ardından elde edeceğiniz getirileri incelemek mantıklı bir fikir olabilir:

 1. Rekabet gücünüz artar: İzmir SEO firması arayışınızda benimle iletişim kurduğunuzda ve profesyonel bir çalışma sürecini tamamladığımızda, firmanızın rekabet gücü artmış olur. Hedef anahtar kelimelerle Google ve diğer arama motorlarında sorgulama yapan kullanıcıların karşısına rakiplerinizden önce çıktığınızı hayal edin: sizce de trafik, dönüşümün büyük bir habercisi olmaz mıydı?
 2. Tanınırlığınız artar: Bugün kahve dendiğinde neredeyse herkesin aklına Starbucks’ın gelmesinin finansal getiriden başka bir yararı daha var: tanınırlık. Yerel çapta tanınır hale gelmek için alacağınız İzmir SEO hizmeti, işletmenizin yakın çevrede verdiğiniz hizmeti almak isteyenler arasında tanınır olmasını sağlar. Düşünün: ne zaman yaş pasta satın almak isteseler sizin pastanenizi görecekler. Bu, marka prestijinizin artmasını, tanınırlığınızın yükselmesini ve pazardaki yerinizin sağlamlaşmasını sağlar.
 3. Gelirleriniz artar: Maksimum ROI (yatırım getirisi – return of investment) oranlarına sahip olan SEO hizmetleri özellikle e-ticaret siteleri için gerçekleştirildiğinde direkt olarak gelir artışını getirir. E-ticaret sitesi danışmanlığı ve e-ticaret SEO hizmetleri İzmir gibi talepleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir SEO Firması: Kalıcı Bir Verim İçin SEO Doğru Seçenek

Doğru bir İzmir SEO firması ile tanışmak, firmanız için aşağıdaki avantajları sağlayabilir:

 1. Sıralamanız yükselir: Deneyimim ve uzmanlığım, arama motoru optimizasyon çalışmalarında en değerli şeylerden birinin anahtar kelime analizi olduğunu defalarca ortaya koydu. Partnerlik yaptığım değerli firmaların adım adım yükselişleri, doğru kitle hedefleme ve anahtar kelime analizi ile mümkün oldu. Verebileceğim en büyük tavsiye bu alanda uzmanlarla çalışarak doğru hedeflemenin sıralama artışını nasıl sağlayabildiğini adım adım görmeniz. Organik trafik, sıralama ile oldukça kararlı bir şekilde artacak.
 2. Trafiğiniz artar: Tam olarak az önce anlattığım gibi! Sıralamanız arttığı için farklı anahtar kelime sorgulamalarından ya da backlink çalışması yapılan farklı platformlardan sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, dönüşüm ihtimalinin adım adım artmasını sağlarlar. Trafiğin ne işe yaradığını biliyoruz!
 3. Kalıcı etki: ‘’Neden SEO?’’ sorusunu soran pek çok müşterime, sağladığım hizmetler doğrultusunda benzer bir yanıtı veriyorum: Geleneksel pazarlama yöntemlerinden ve SEM’den farklı olarak SEO, her zaman kalıcı olanı sunma peşindedir. Güçlü bir SEO çalışması ile elde ettiğiniz sıralama sizden kolayca alınamaz. Sitenizi uzun bir zaman boyunca başıboş bırakmanız elbette düşüşe sebep olabilir, fakat bu düşüş hemen gerçekleşmez. Diğer pek çok pazarlama yöntemine göre SEO, çok daha sağlam bir ilerleyiş ve uzun vadeli yükseliş anlamına gelir.

İzmir SEO Danışmanlığı: SEO Hizmetleri Doğrultusunda Ne Sağlıyorum?

İzmir SEO danışmanlık hizmetleri web sitenizin site içi optimizasyonlarından site dışı link inşası çalışmalarına kadar tüm gereksinimlerini karşılamayı hedefler. Dahası, sitenizin hızı, URL yapısı ve site haritası bakımından da taranabilir ve erişilebilir olması, teknik optimizasyon doğrultusunda yine SEO uzmanının görevi ile ilgilidir.

Birlikte çalıştığım firmalar için sunduğum İzmir SEO danışmanlığı hizmeti, daha görünür, prestijli ve erişilebilir olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi kapsar. Bunlardan kısaca bahsedeyim:

Kullanıcı deneyimi (UX) odağı

Arama motorları, kullanıcıların aradıklarına en kolay şekilde ulaşmasını ve tam olarak aradığı şeyle karşılaşmalarını ister. Biz SEO uzmanlarının ‘’SEO’’ dediği şey de tam olarak budur: Arama motorlarına kullanıcılarına doğru zamanda gösterebilecekleri web sayfaları sunmak. Bu doğrultuda, kullanıcı deneyiminin arama motorları için -dolayısıyla bizim için- oldukça değerli olduğunu söylemek mümkün. Yalnızca teknik optimizasyon odağı ile çalışan pek çok kişi, trafik elde etse bile dönüşüm elde edemeyeceğinden SEO skorunu kaybedecek ve hedeflediği gelir artışına erişemeyecektir. Tam da bu yüzden İzmir SEO danışmanlığı arayışlarınızda gerçek bir profesyonelle çalışmanız ‘’sonuç odaklı’’ ilerlemeniz için oldukça değerli.

Doğru Site Dışı SEO çalışmaları

Site dışı SEO, web siteniz için gerçekleştirilen sosyal medya çalışmaları, sektörel tanınırlık çalışmaları ve link inşası pratikleri ile ilgilidir. Yeterince profesyonel olmayan bir SEO süreci özellikle site dışı SEO’da sıklıkla kendini belli eder. Pek çok firma, yanlış pratiklerden dolayı Google tarafından ban yiyerek spam olarak işaretlenmekte ve belirli bir süre boyunca trafik açlığı çekmektedir: Yanlış ve organik olmayan link inşası stratejileri.

On yılı aşkın deneyimimin bana sunduğu en önemli şey şu: Arama motorları için optimizasyon yapıyorsak, arama motorları gibi düşüneceğiz! Bu doğrultuda, yalnızca modern ve organik yöntemleri Googlebots ve tarama yapan diğer botların talep ettiği şekilde uygulamaya her zaman dikkat ediyorum.

İzmir Site İçi SEO: Güçlü Çalışmalar ile Mükemmel İstatistikler

Site içi SEO, web sitenizdeki her bir sayfanın içeriğinden meta tag’larına, görsellerinden hızına, temasından kategorilerine ve call-to-action’larına kadar her bakımdan optimize edilmesi anlamına gelir. Bunlar gerçekleşirken tüm detaylara dört elle sarılmanın önemi oldukça büyük.

 1. İçerikleri mükemmel olan fakat 5 saniye içerisinde yüklenen bir sayfa, hemen çıkma (bounce rate) oranlarının yüksek olması sebebiyle Google’dan yeterince yüksek bir puan alamaz. -En iyi sonuçların 3 saniye ve altında açılan sayfalar için verildiğini hatırlayın.
 2. Çok yüksek trafik alan bir sayfa, kullanıcılarını dönüşüme ikna etmediği sürece pazarlama için ayırdığı bütçenin karşılığını alamaz. -Her seferinde neredeyse yüzde yüze yakın ‘’terk edilmiş sepet (abandoned charts)’’ oranına ile karşılaşan bir e-ticaret sitesi düşünün. Yapılan onca optimizasyon bir işe yaramış sayılır mı?

Tüm bunlar, güçlü bir SEO çalışmasının holistik bir perspektife sahip olmak zorunda olduğuna işaret ediyor. Ya yeterince güçlü sonuçlar almak için sitenin içerisindeki tüm optimizasyon gerektiren detaylar önemsenecek, ya da talep edilen sıralama hiçbir zaman elde edilemeyecek.

Birlikte çalıştığım firmalar için Holistik SEO’nun ne kadar değerli olduğunu biliyor, marka prestijini oluştururken hem kullanıcı deneyimi hem de taranabilirlik bakımından mükemmel sonuçlar veren web siteleri üretiyorum. Firmanızın hikayesini anlatmak için benimle iletişime geçin!

İzmir SEO Hizmeti Ücretleri: SEO Çalışmalarına Ne Kadar Bütçe Ayırmalısınız?

İzmir SEO firmaları ile görüştüğünüzde ve onlardan fiyat aldığınızda, talep edilen bütçenin hedeflediğiniz anahtar kelime sayısı, öne çıkmak istediğiniz kategori sayısı, bulunduğunuz sektörün ve hedeflediğiniz anahtar kelimelerin zorluk oranı gibi faktörlerin oldukça belirleyici olduğunu fark edeceksiniz.

SEO’nun temel amacı organik trafik kazanmaktır ve organik olarak bu trafiği elde ederken çok sayıda faktör ile aynı anda yarışmak gerekir. Firmalara sunduğum SEO hizmetlerinin ücretleri de, bu yarışta etkili sonuçlar almak için kullanılması gereken kaynaklar ve harcanması gereken zamana göre değişiklik gösteriyor.

SEO için ayıracağınız bütçenin firmanız için maksimum ROI (return of investment – yatırım getirisi) anlamına geldiğini unutmayın! Belirleyeceğiniz pazarlama bütçesini belirlerken buna göre bir hesaplama yapmanız en iyi sonuçları almanıza ve hedeflediğiniz sıralamayı daha kısa sürede almanıza yardımcı olabilir?

Başlıklar Halinde Neler Yapıyorum?  – İzmir Dijital Pazarlama ve SEO Hizmetleri

Dijital pazarlama alanında çok sayıda platform ve firma ile çalışarak elde ettiğim deneyim, güncel dijital dünya gerekliliklerini aktif olarak takip etmem ile birleştiğinde, aşağıdaki alanların tümünde güçlü sonuçlar almak mümkün hale geldi:

 1. Dönüşüm Optimizasyonu – Web sitenize çekmeyi başardığınız kimseyi kaybetmeyin! İşte biz buna müşteri edinimi diyoruz!
 2. Google Ads & Adsense Danışmanlığı – Organik olarak SEO çalışmaları ile elde ettiğiniz trafik ve tanınırlığı SEM (search engine marketing – arama motoru pazarlaması) çalışmaları ile destekleyin. Google Ads ya da diğer arama motorlarının reklamcılık modelleri ile firmanız için bütçenizin en etkili şekilde kullanıldığı ücretli reklam kampanyaları oluşturalım!
 3. İçerik optimizasyonu: Güçlü bir SEO’nun en gözde özelliği, zengin ve kullanıcı odaklı içeriklerle dolu bir süreci barındırmasıdır. İçerik optimizasyonunu hem partnerlik yaptığımız ajanslar hem de kendi bünyemizdeki içerik pazarlama uzmanları ile en modern şekilde yapıyoruz. Her şey daha yüksek bir görünürlük ve daha iyi bir sıralama için!
 4. E-ticaret danışmanlığı: SEO’nun öne çıkmak için ne kadar değerli olduğunu artık biliyorsunuz. Fakat SEO tüm web site türleri için aynı adımlarla gerçekleşmemeli. Sektörünüz ve web siteniz üzerinden yapmak istediğiniz şey, SEO çalışmalarının kapsamını doğrudan değiştirmelidir: Ancak bu şekilde bütçeniz etkili kullanılabilir. E-ticaret sitenizin satış hacmini birlikte arttırmamıza izin verin!

Teklif Almak İster Misiniz?

PROJELERİNİZDE DOĞRU SEO UZMANINA MI İHTİYACINIZ VAR? BANA ULAŞIN