SEO Hizmeti

Etkili SEO hizmeti, web sitenizin ilgili anahtar kelimelerde SERP’lerde (arama motoru sonuç sayfaları) daha üstte sıralanmasına yardımcı olur. Bu hizmetler, genellikle sitenizin içinin tasarımdan anahtar kelime kullanımına, hızdan site haritasına kadar detaylı bir şekilde iyileştirilmesini kapsar.

SEO hizmeti verdiğim marka, ajans ve web projelerinin tamamı için etkili bir süreç yönetebilmek adına öncelikle hedef kitle analizi gerçekleştiriyor, ardından bu kitlenin internet kullanım alışkanlıklarını değerlendiriyorum:

 1. Hangi hizmetleri araştırmak için hangi anahtar kelimeleri kullanıyorlar?
 2. Hangi sosyal medya platformlarını daha yoğun olarak kullanıyorlar?
 3. Hangi dil ve üsluba daha yüksek dönüşüm sağlıyorlar?
 4. Bir web sitesini nasıl geziniyorlar? Nerelerde daha çok zaman geçiriyorlar?

Yukarıdaki soruların tamamı, UX odaklı bir SEO hizmetinde mutlaka yanıtlanması gereken detaylardır.

Bugün sizlere sağladığım SEO hizmeti hakkında kısa bir bilgi verecek ve SEO’nun firmanıza neler katabileceğinden söz edeceğim.

SEO Nedir?

SEO, dijital pazarlamadaki çoğu kavram gibi İngilizce kelimelerden oluşuyor. Search Engine Optimization, Türkçe’de ‘’arama motoru optimizasyonu’’ anlamına gelmektedir.

Arama motorlarının kendi kullanıcılarına, sorgulamaları ile en ilişkili ve yararlı sonuçları gösterme amacını taşır. Bunun için de web sitelerinin tamamını tarayan arama motoru botları sitelerin sahip oldukları içerikleri, teknik özellikleri, kullanıcılara sağlayacakları hız, erişilebilirlik ve bulunabilirlik bakımından deneyimi incelerler. Kullanıcılara aradıklarını en kolay, hızlı ve net olacak sunabilecek web siteleri ise arama motorları tarafından daha öncelikli olarak sıralanır. SERP, bu sıralamanın yapıldığı sonuç sayfasının ta kendisidir.

Firmalar ve web projeleri için gerçekleştirdiğim SEO çalışmalarında Google ya da diğer arama motorlarında sıralamanızı iyileştirmenizi amaçlıyor, sitenize organik trafik sağlıyorum. Hem uzman bir bakış açısı hem de sektörün ve güncellemelerin yakından takibini gerektiren SEO, bu alandaki on yıllık deneyimim ile sizlere en iyi sonuçları vermek için gerçekleşiyor.

SEO Hizmeti Neleri Kapsar? – Profesyonel SEO Uzmanı ile Çalışın!

SEO hizmeti yeterince profesyonel bir uzmandan satın alındığında sitenizin daha görünür olması, bütçenizin daha verimli olabilmesi, dijital reklam modellerinden en etkili şekilde yararlanılması ve internetten mümkün olduğunca fazla organik trafik elde edilerek sıralama yapılması için gerekli her işlem tamamlanmış olur.

SEO hizmeti, genellikle site içi SEO, site dışı SEO ve teknik SEO olarak üçe ayrılmaktadır. Alanında profesyonel bir SEO uzmanı olarak şunu söylemek zorundayım: Bu SEO kategorilerinin hiçbiri tek başına gerçekleştirildiğinde talep ettiğiniz sonucu vermeyecektir. Her biri, web sitenizin arama motorlarınca ‘’kullanıcı için yararlı ve gerekli’’ olarak işaretlenmesi için son derece gereklidir.

Peki, SEO nasıl uygulanmalı? Gerçek bir profesyonelden aldığınız SEO hizmetinin ayırt edici özellikleri neler olacaktır? İnceleyelim.

SEO Nasıl Uygulanmalı? – Doğru SEO Nasıl Yapılır?

Site içi ve site dışı SEO, Google’ın temel önerileri ve güncellemeleri takip edilerek adım adım gerçekleştirilmeli ve performans pazarlama ilkesine bağlı kalınarak tamamlanmalıdır. Kısacası, SEO’da yüksek skorlar elde edebilmek için yapılan iyileştirmelerin ardından düzenli olarak analiz yapmak ve bu analiz sonuçlarına göre kullanılan yöntemlerin kendisini de optimize etmek tavsiye edilir.

Ekibimle birlikte gerçekleştirdiğim SEO çalışmalarında aşağıdaki faktörlerin tamamına dikkat ediyor, kapsamlı sonuçlar elde ediyoruz:

 1. Yalnızca Google tarafından önerilen organik yöntemleri kullanarak iyileştirme gerçekleştirmek
 2. Hazır reçeteleri kesinlikle kullanmamak, bunun yerine firmanız ve sektörünüze özel olarak strateji geliştirmek
 3. Her bir strateji ve yöntemi en iyisini kullandığımızdan emin olmak amacıyla sürekli olarak test / analiz etmek
 4. Sektörün ve trendlerin gelişimini sürekli takip ederek güncel yöntemlerden yararlandığımızdan emin olmak
 5. Organik trafik elde etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz arama motoru optimizasyonu çalışmalarını markanızın ihtiyaç duyduğu oranda ücretli reklam kampanyaları (SEM ve diğer PPC reklam kampanyaları) ile desteklemek
 6. Yalnızca Google odaklı değil, taleplerinize göre Yandex ya da Bing odaklı olarak da optimizasyon çalışmalarını sürdürmek

SEO çalışmalarında her zaman güncel, modern ve organik yöntemleri kullanarak firmanızın görünürlüğünü arttırmam mümkün. Hemen benimle iletişime geçebilir ve firmanıza özel çözümleri üretmem için marka hikayenizden söz edebilirsiniz.

Neden SEO Hizmeti Almalısınız? – Güçlü Adımlarla Dijital Dünyanın Yeni Oyuncusu Olun

SEO hizmeti markanızın görünürlüğünü, elde edeceği prestiji, tanınırlığını ve internet dünyası aracılığı ile elde edeceği gelirleri arttırır. Bu yüzden markanızın modern çağa ayak uydurması ve geleceği için yatırım yapması bakımından SEO hizmetleri oldukça gereklidir.

Yeterince trafik çekmeyen bir web sitesi, ilgili anahtar kelimeleri arayan kullanıcıların karşısına oldukça geç bir sırada çıkar. Yapılan araştırmalar özellikle SERP’lerdeki ilk üç sıranın trafiğin büyük bir kısmını elde ettiğini söylerken, potansiyel müşterilerinizi rakiplerinize kaptırmak kaçınılmaz olacaktır.

Ekibimle gerçekleştireceğim güçlü ve profesyonel SEO hizmeti, rakiplerinizin, sektörünüzün ve varsa sahip olduğunuz web sitenizin detaylı analizini kapsar. Bu analiz, adım adım yükselişinizi planlarken ve rakiplerinizden önde görünmenizi sağlayacak organik yöntemleri oluştururken çok işimize yarar. Sonuçta, belirlediğiniz kelimelerde geliştirdiğiniz sıranız, web sitenize doğrudan verdiğiniz hizmeti arayan daha çok kişinin girmesi anlamına gelir.

Bunun ne demek olduğunu biliyorsunuz: Daha çok potansiyel satış.

Adım Adım Güçlü Bir SEO Hizmeti: SEO Hizmetlerini Nasıl Veriyorum?

Güçlü bir SEO hizmeti, sırasıyla hedef kitle analizini, kullanıcı kazanımı adımlarını, analiz ve ölçümleme sürecini, dönüşüm optimizasyonunu kapsamalıdır.

SEO İçin Hedef Kitle Analizi Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları için hedef kitle analizi,

 1. Hedef kitlenize ulaşan ‘’diğerlerinin’’ yani rakiplerinizin,
 2. Hedef kitlenizin interneti kullanma alışkanlıklarının, yani anahtar kelimelerin,
 3. Rakiplerinizin de içinde bulunduğu alanın, yani sektörün detaylı bir şekilde ölçümlenmesini gerektirir.

Bu aşamada çeşitli dijital araçlardan yararlanarak sitenizde kullanmanız gereken üslubu, anahtar kelimeleri, rakiplerinizin yaptığı çalışmalara göre rekabetçi bir strateji izleyebilmek adına yöntemlerimizi optimize ediyorum. Bu sayede daha güçlü şekilde pazara girmeniz ve adım adım yükselmeniz mümkün oluyor.

SEO İçin Kullanıcı Kazanımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kullanıcı kazanımı, arama motorlarının taleplerinin de gerektirdiği gibi, kullanıcı deneyimine önem vermeniz ve sitenizi ziyaret edecek kişilere işe yarar sonuçlar vermeniz ile mümkün olabilir.

Bu doğrultuda güçlü çalışma partnerlerimde içerik optimizasyonunda mobil uyumlu web site tasarımına, call-to-action odaklı landing page yapılandırmasından hıza kadar oldukça detaylı bir kazanım planı oluşturmaktayım. Kazanım planının her aşamasını doğrudan deneyim ve bilgilerim doğrultusunda yönetmekte ve kontrol etmekteyim. Bu sayede SEO odaklı içerik üretimi, tasarım, yüksek yükleme ve çalışma hızı, kullanıcının dilinden konuşan ve onun aradığına yanıt veren alanlar web sitenizde bulunacaktır.

Arama motorlarının da istediği şey tam olarak bu değil mi?

SEO Analizi ve Ölçümleme Süreçleri Nasıl Gerçekleşir?

SEO tekniklerini uygularken bunların sağladığı trafik, dönüşüm ve bunlar aracılığı ile elde edilen sıralama, indeks alma yüzdeleri düzenli olarak takip edilmelidir. Bu sayede hangi hedefe daha yakın olunduğu ve hangi optimizasyon çalışmalarının daha çok işe yaradığı saptanabilir.

 • Çalışma süreçlerimde kullandığım güçlü analiz ve takip araçları, sitenizin her bakımdan sürekli olarak incelenmesi ve alınan sonuçlara göre yöntemlerin optimize edilmesini sağlar. Reklam ve pazarlama için ayırdığınız bütçenin işe yaramayan yöntemler için kullanılmasının önüne geçiyor, verimliliğinizi arttırıyorum.

Peki, tam olarak hangi işlemler için analiz ve ölçüm araçları kullanılabilir?

SEO İçin Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

SEO için anahtar kelime analizi, kelimelerin rekabet düzeylerine, rakiplerinizin kelimelerdeki sıralamalarına, kelimelerin aylık aranma hacimlerine, sektörün mevcut durumuna göre gerçekleştirilir. Analiz sonucunda sizin de mevcut durumunuz ve rekabet edebilirliğiniz göz önünde bulundurularak hangi zorluk düzeyindeki kelimelerle yarışa girileceği ve nelerle devam edileceği belirlenir.

Sanılanın aksine, güçlü bir anahtar kelime analizi en yüksek hacme sahip olan kelimelerin belirlenmesi ve bunların içeriğe aktarılmasından fazlasını gerektiriyor. Web sitenizin mevcut durumuna ve sektörünüzün rekabet düzeyine göre adım adım ilerleyen SEO stratejisi hem semantik anahtar kelimeleri hem uzun kuyruklu anahtar kelime versiyonlarını hem de farklı aranma hacimlerine sahip kategorik kelimeleri barındırmalıdır. Firmanızı tanıdıktan ve onun hedeflerini yakından inceledikten sonra analiz sonuçlarını da buna göre kategorize ediyor ve içerik çalışmalarını başlatıyorum.

 1. Anahtar kelime analizi, SEO çalışmalarının en güçlü sürecidir. Hem SEO hem de SEM için kaçınılması gereken anahtar kelimelerin (negatif anahtar kelime) ve hedeflenmesi istenen anahtar kelimelerin belirlenmesi nokta atışı sonuçlar almanızı kolaylaştırır.

Site İçi Davranış Nasıl Ölçümlenir?

Site içinde ziyaretçilerin davranışlarının ölçümlenebilmesi için heatmap gibi teknolojilerin kullanımı ve ziyaretçilerinizin tam olarak hangi sayfada ne kadar zaman geçirdiğinin, sayfanın neresini incelediğinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu tür çalışmalar doğrudan dönüşüm odaklı optimizasyonlar yapmanızı sağlar. Alacağınız dönüşüm ise SEO skorunuzu direkt olarak olumlu etkileyecek etkenlerden biridir.

Tam olarak bu yüzden, güçlü dijital araçları SEO analiz ve ölçümleme sürecine ekliyor ve her zaman ‘’nasıl daha iyisi olabilir?’’ sorusunu soruyorum. Markanız için milyonlarca firmanın aynı anda bulunduğu dijital dünyada daha iyi bir rekabet gücü kazanmanız mümkün.

Hepsi bununla sınırlı değil! Analiz süreçlerinde hangi web sayfalarınızın daha çok hit aldığını, hangilerinin site haritasında öne çıktığını ve otorite kazandığını belirleyerek SEO süreçlerini optimize etmeyi önemsiyorum. Yaptığım bu çalışmalar, SEO çalışması yapan herkese verdiğim bir öneri ile örtüşmekte: Uygulanan SEO çalışmaların tümü, söz konusu web sitesine özel olarak şekillendirilmek zorundadır.

Dönüşüm Optimizasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO Hizmeti çerçevesinde sürdürülen dönüşüm optimizasyonu hizmeti, web sitesini ziyaret eden kullanıcıların hedeflenen son aksiyonu (satın almak, form doldurmak, içerik paylaşmak, vb.) neden gerçekleştirmediğini belirler ve bu sebebi ortadan kaldırmayı hedefler.

Dönüşüm optimizasyonu dijital pazarlamaya ayırdığınız bütçenin tümünün hedeflediğiniz sonucu verme şansını arttırarak ziyaretçilerinizi sadık müşterilerinize dönüştürmek için vardır. Tıpkı bizler gibi!

PERFORMANS ODAKLI BİR SEO HİZMETİ İÇİN BANA ULAŞIN.