E-Ticaret Danışmanı

İnternet üzerinden dijital pazarlama faaliyetleri yürüten web sitelerinin tek amacı kullanıcıların kendilerini tercih etmesini sağlamaktır. E-ticaret ülkemizde her geçen gün gelişme sürecini hızlandıran bir alandır. Arama motoru, sosyal medya, mobil web sitesi, Youtube kanalı gibi alanların hangisinde olursanız olun web sitenize daha fazla trafik çekmeyi amaçlarsınız. Müşterilerinizin size karşı bağlılığını oluşturmalı ve gelirlerinizi arttırmalısınız. Bu amacınıza giden yolda bir e-ticaret danışmanı ile çalışmaya ihtiyacınız olacak.

Sizler için yaptığım tüm çalışmaların ana amacı, kitlenizi size çekerek para kazanmanızı sağlamaktır. Bir web sitesine yatırım yapacaksanız bütçenizi farklı kanallara organize bir şekilde dağıtmanız gerekir. Bütçenizi SEO çalışmaları, sosyal medya çalışmaları, Adwords, mail pazarlama, analiz araçları, reklam ve tanıtım çalışmaları gibi alanlara doğru şekilde dağıtmalısınız. Kısacası çalışmalarımın tüm detayları farklı kanallar üzerinden e-ticaret faaliyetlerinizi arttırmak üzerine kuruludur.

Sihirli bir değneğim yok, fakat satış yaptıracak mükemmel stratejilerim var! Gökhan GÜNEŞ

 

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E ticaret danışmanı ; E-ticaret sitelerinin satış faaliyetlerini arttırmak adına tavsiyelerde bulunur. Dijital ortamda sizlere bu hizmetleri sunan kişi de e ticaret danışmanı unvanı alır.

E ticaret faaliyetlerinizde hangi çalışmaları gerçekleştiriyorsunuz? Gerçekleştirdiğiniz çalışmalar gelirlerinizi arttırıyor mu? Müşterileriniz size güveniyor mu? Daha önce sizden alışveriş yapan biri tekrar size geliyor mu? Gerçekleştirdiğiniz faaliyetler işe yarıyor mu?

Sizlere bahsettiğimiz tüm sorulara cevap bulmak istediğinizi biliyorum. Bu soruların cevaplarını bulmak için profesyonel bir destek alma seçeneğini de düşünmelisiniz. Web sitenize insanları çekmek itina gerektiren bir çalışmadır. Bunun için altı dolu strateji ve etkili uygulamalar gerçekleştirmeniz gerekir.

E-ticaet faaliyetlerinde cevabını öğrenmeniz gereken dört temel soru vardır;

  • İnternet ortamında potansiyel müşterilerimi çekmek için ne yapmalıyım?
  • Web siteme gelen insanların ürünlerimi satın almasını nasıl sağlarım?
  • Ürün ve hizmetlerimi tanıtabilmek için ihtiyacım olan çalışmalar nelerdir?
  • Yaptığım tüm çalışmaların işe yaradığını nasıl anlarım?

Bahsettiğim bu 4 soru bir e ticaret yatırımının özetidir. Daha önce birçok büyük, orta ve küçük ölçekli firmayla başarılı e ticaret çalışmaları yürüttüm. Yukarıda belirttiğim tüm sorulara cevap veren uygulamalarla size hizmet veriyorum. Her zaman kazan kazan stratejisini uygulayarak e-ticaret alanında kendi sektörünüzde öne çıkmanızı sağlıyorum. Hem arama motorları hem de potansiyel müşterileriniz gözünde rakiplerinizden daha değerli hale gelmeniz için 10 yıllık deneyimin verdiği özel çalışmalar planlıyorum.

Danışmanlık Sürecinde Ne Tür Çalışmalar Yapacağım?

E ticaret danışmanlığım süresince markanıza özel olarak; dijital pazarlama stratejisi, mobil pazarlama stratejisi, e-ticaret stratejisi, içerik stratejisi,site optimizasyonu,dönüşüm oranı optimizasyonu,arama motoru pazarlamacılığı,sosyal medya pazarlamacılığı,size özel e-ticaret eğitimleri,reklam ve tanıtım çalışmaları,marka bağlılığı oluşturma çalışmaları,kriz yönetim planı,e-ticaret bütçe yönetimi gibi alanlarda hizmet vereceğim.

E-ticaret yatırımlarınızdan beklediğiniz geliri elde etmek, potansiyel müşterilerinize farklı kanallar üzerinden ulaşabilmek için belirttiğim tüm konularda profesyonel olarak e ticaret danışmanlığı hizmetimden yararlanabilirsiniz.

1 – Dijital Pazarlama Stratejinizi Hazırlayalım

Çalışmalara başlamadan önce ilk yapılacak iş, markanız için yıl boyunca planlayıp uygulayacağımız bir strateji geliştirmek. Bu stratejiye yıl içinde bağlı kalacak şekilde neler yapılacağını beraber belirleyip, bütçe ve hedef doğrultusunda yollar çizeceğiz.

Daha önceki projelerimde uyguladığım ve etkili sonuç aldığım çalışmaları da dikkate alarak sizi amaçlarınıza ulaştıracak yol haritasını belirliyorum.

2 – Mobil Pazarlama Stratejisi

İnternet kullanıcılarının önemli bir bölümü dijital ortamdan yaptıkları satın alma işlemlerini mobil cihazlar ya da tabletlerden gerçekleştirmektedir. Rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız mobil kullanıcılar için de özel bir pazarlama stratejisi oluşturmalısınız.

Bütçesine uygun olacak şekilde mobil kullanıcılara ulaşabileceğiniz pazarlama seçeneklerini sizlere sunuyorum. Müşteri kitlenize ürün ve hizmetlerinizi tanıtma, kampanyalarınız hakkında bilgi verme gibi birçok konuda çalışmalar gerçekleştiriyorum. Ayrıca akıllı telefonlardan bağlanan kullanıcıların pratik bir satın alma deneyimi yaşayacakları müdahalelerde bulunuyorum. Mobil pazarlama stratejilerimi mail, kısa mesaj, sosyal medya gibi birçok kanalla paralel şekilde yürütüyorum.

3 – E-Ticaret Stratejisi

Bir e-ticaret sitesine giriş yapan müşteri, deneyimini satın alma işlemiyle sonlandırma arzusunda olur. Satın alma işlemi ne şekilde olursa olsun bu işten siz kazançlı çıkmalısınız. Bu yüzden müşterilerinizle direkt ya da üçüncü satış kanalları üzerinden etkileşim kurmanız gerekmektedir.

İnternet kullanıcıları aradıkları ürünü web sitenizde kolay bir şekilde bulabilmelidir. Ayrıca web sitenizden alışveriş yapan kişiler bu deneyimden kazançlı çıktıklarını düşünmelidir. E-ticaret sektöründe bir müşteriyi kendinize çekmenin yanında, sonraki satına alma işlemlerinde öncelikle sizi tercih etmesini sağlamanız gerekir.

Müşterilerinizle sağlam ilişkiler kurarak bağlılık oluşturabilmeniz için gerekli çalışmaları gerçekleştiriyorum. İyileştirilmiş müşteri deneyimi desteğimle birlikte işletmenizin kazancını yükseltme konusunda da adımlar atıyorum.

4 – İçerik Stratejisi

E-ticaret sitesinde önemli detaylardan biri de içerik stratejisi oluşturmaktır. Çünkü dijital dünyada bilgiye ulaşmak çok kolay olduğu için insanlar uzun bir süre satın almak istedikleri ürün hakkında bilgi edinmeye çalışırlar. Bu yüzden kullanıcı kitlenizin tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabileceğiniz içerikler oluşturmanıza yardımcı oluyorum. İnsanların hangi ürünü nereden satın almaları gerektiği konusunda rehberlik eden içerikler markanıza değer katacaktır.

İçerik pazarlamasına geleneksel reklam modellerine nazaran maliyeti oldukça düşük olan ve size bir ömür çalışmayı vaad eden satış görevlileri olarak bakıyorum.

5 – Site Optimizasyonu ve Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Web siteniz kullanıcıların hedeflerine ulaşabilmeleri için gerekli deneyimi sunmalıdır. Sizler için öncelikle web sitenizi analiz ediyor, tüm hataları buluyorum. Bulduğum hataları en kısa süre içinde sizlere rapor olarak bildirip yapılması gereken tüm işlemler hakkında bilgi sağlıyorum. Ayrıca sitenizde SEO kurallarına uygun olmayan tüm detayları belirleyerek gerekli düzenlemeler için ek rapor oluşturarak sizlerle paylaşıyorum.

Kaliteli ölçme araçlarıyla düzenli olarak web sitenizin dönüşüm oranlarını hesaplıyor, yapacağım çalışmaların kullanıcılar nezdinde yarattığı etkiyi ortaya koyacak çeşitli analiz sonuçlarını uyguluyorum. Web sitenizi ürün sayfasından, satın alma işlemine kadar uzanan bu süreci dönüşüm odaklı bir yapıya uyarlıyorum. Böylece web sitenizi ziyaret eden kullanıcıyı müşteriye çevirme oranını ciddi derecede arttırıyorum.

6 – Arama Motoru Pazarlamacılığı

Google’a yönelik çalışmalar e-ticaret siteleri için önemli bir faaliyet alanıdır. Oyunu Google tarafından belirlenen kurallara göre oynamazsanız, hedef kitlenize ulaşamadığınız gibi, etkili satış rakamları da yakalayamazsınız. Ayrıca Google yanında Bing, Yandex ve Yahoo gibi arama motorlarında da varlık göstermeniz, yeni müşteri edinimi konusunda daha rahat bir süreç sunacaktır. Web siteniz için SEO çalışması gerçekleştirerek web sitenizin trafik hacminin artmasına yardımcı oluyor, e-ticaret danışmanlığı sürecine bağlı olarak satış artışı sağlıyorum.

Deneyimlerimi sizin için de kullanarak arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlıyorum. Doğru anahtar kelime seçimi ve anahtar kelime optimizasyonu ile Google ads tarafındaki tıklanma başı maliyet oranlarınızı da iyileştiriyorum. E ticaret SEO çalışmalarımı inceleyerek arama motoru pazarlamacılığı hizmetim hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

7 – Sosyal Medya Pazarlamacılığı

E-ticaret faaliyetlerinde müşterilere ulaşarak onları satın almaya teşvik etmek maliyetli ve devamlılık isteyen bir süreçtir. Facebook, Twitter, Instagram gibi kanallar üzerinden müşteri elde ederek sürdürülebilir bir satış süreci yakalayabilirsiniz. Türkiye’de sosyal medya kullanım oranı büyük bir yığın halinde büyümekte, fakat markaların sosyal medya aracılığı ile doğru bir pazarlama stratejisi kurgulayamadığını görmekteyim.

Sosyal medya yönetimi ve pazarlaması, e-ticaret sektörü için olmazsa olmaz stratejiler arasındadır!

Sosyal medya pazarlama stratejisi ile, var olan takipçilerinize etkili kampanya süreci oluşturmanıza ve bu kitle için sürdürülebilir bir satış stratejisi kurgulamanıza yardımcı oluyorum. Böylece sürekli reklam maliyeti yaratarak yeni müşteri edinimi sağlamak yerine, var olan müşteri kitlesini satışa dönüştürmeyi hedefliyorum.

8 – Size Özel E-Ticaret Eğitimleri

E-ticaret yatırımlarınızda uzun soluklu bir başarı grafiği yakalamak istiyorsanız ekibinizi iyi oluşturmalısınız. Bunun için ekibinizdeki her bireyin bilgisini, yeteneklerini ve davranışlarını geliştirecek adımlar atmalısınız. Ekibinizi geliştirmek için size özel e-ticaret eğitimleri sunuyorum. Sektörünüz için, e-ticaret alanında ve dijital dünyadaki gelişmeleri ekibinizin özümsemesi için gerekli desteği sağlıyorum.

Firmanızın hedeflerine, stratejisine, ekip yapısına ve misyonuna uygun özel eğitim programları geliştiriyorum. Uygulayarak, ve deneyimleyerek öğrenme düsturuna inandığım için ekibinize gerçekçi deneyimler sunuyorum. Bireysel farklılıklara dayanan üst düzey öğrenme yöntemleriyle ekibinizin kendisini geliştirmesini sağlıyorum. Sertifikalı eğitim programlarımın sonunda ekibinizin tüm üyelerinin bilgi birikimini firmanız için kullanacak hale gelmesini sağlıyorum. Size hizmet veren e ticaret danışmanı olarak ürün ve hizmetlerinizden elde ettiğiniz gelirleri arttırmanıza yardımcı olurken diğer taraftan da uzun vadeli başarıları elde edeceğiniz bir ekibi sahip olmanızı sağlıyorum.

9 – Reklam ve Tanıtım Çalışmaları

E-ticaret alanında hizmet veren firmalar arama motorlarında ön plana çıkmak ve potansiyel müşterilerine daha kolay ulaşabilmek için reklam ve tanıtım çalışmaları yürütürler. Sektörünüzde hizmet veren rakiplerinizin reklam ve tanıtım çalışmalarını analiz ediyor, elde ettiğim verileri firmanız için kullanarak farklı mecralar için reklamlar oluşturuyorum. Reklam çalışmalarınızdan sonra elde edilen sonuçları rapor haline getirerek sizlere sunuyorum. Dijital dünyada çok düşük bir bütçeyle etkili reklamlar oluşturabilirsiniz. Daha önceki tecrübelerimden yola çıkarak bütçenizi en iyi şekilde yönetiyorum.

Tanıtım çalışmalarınızı yürütebilmek için tanıtım yazısı, ürünlerinize özel video içerik hazırlama, ünlü blog sayfalarıyla çalışma gibi farklı stratejiler kurguluyorum. Ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize tanıtan, insanları sizden alışveriş yapmaya yönlendirecek reklam kampanyaları oluşturarak firmanıza destek oluyorum.

10 – Marka Bağlılığı Oluşturma Çalışmaları

Potansiyel müşterilerin yaşadıkları bir alışveriş deneyimi sonrasında ürününüzün kalitesine bağlı olarak sizden yeniden ürün alma ihtimali yüksektir. İnsan sosyal bir varlık olduğu için, aldığı ürünün yanında gördüğü hizmetten daha çok etkilenir. Bu durum e-ticaret sitelerinin müşteri bağlılığı oluşturma konusunda büyük avantaj elde etmesini sağlar. Size marka bağlılığı ve marka bilinci oluşturma sürecinde önemli detaylar veriyor ve bunları beraber uygulama fırsatı sağlıyorum.

11 – Kriz Yönetim Planı

İnternet ortamında tüm olaylar hızlı yaşanıp hızlı bitmektedir. Her an her yerden ani bir sorunla karşılaşmanız olasıdır. Bu durum web sitenizin sıralama kaybı yaşamasından tutun, müşterinin satın alma deneyimine en önemlisi marka itibarınızı kaybetmenize neden olabilir. Peki, böyle bir sürecin içerisinde tam olarak ne yapmanız gerektiği konusunda bilginiz var mı? Büyük bir yatırım süreci ile e-ticaret sitenizden iyi geri dönüşler alırken, bu yatırım sürecinin meyvesini olumsuz bir olay ile yerle bir etmek oldukça üzücü olacaktır.

Endişelenmeyin! Markanız için beklenmeyen kriz durumlarını hesap ederek bir çok farklı kriz yönetim planı oluşturuyorum. Bunu yaparken öncelikle krizin kaynağını belirliyor, etkiyi azaltmak için alabileceğim ilk önlemleri hızlıca belirleyip bunları rapor halinde sizlere sunuyorum. Sonrasında kriz durumunu ortadan kaldırmak ve markanızın imajını korumak için yapılması gereken karşı müdahaleleri saptayarak en kısa sürede uygulamanıza yardımcı oluyorum. Kriz yönetim planıyla tüm sorunlardan en az zararla kurtulabilirsiniz.

12 – E-Ticaret Bütçe Yönetimi

E-ticaret, gerçek zamanlı bir mağazaya göre maliyeti çok az olan bir pazarlama biçimidir. Bu alanda faaliyet gösterebilmeniz için öncelikle bütçenizi yeterli şekilde belirlemelisiniz. Ayrıca belirlediğiniz bütçeyi doğru kullanmalısınız. Etkili bütçe yönetimiyle çok düşük fiyatlara beklemediğiniz gelirler elde edebilirsiniz. Profesyonel bütçe danışmanlığı hizmetiyle sizlere destek oluyorum. Öncelikle hedeflerinizi, web sitenizi, rakiplerinizi ve diğer çalışmalarınızı analiz ederek sizlere ortalama bir bütçe teklifi sunuyorum.

Oluşturduğum bütçeyi nasıl kullanacağımı sizlere rapor halinde sunuyorum. Böylece hedeflerinize ulaşmanız için planlı bir şekilde bütçenizi kullanıyorum. E-ticaret bütçesi oluşturmakta zorluk çekiyorsanız, web sitenize, tanıtım ve reklam çalışmalarınıza yatırmanız gereken rakamı belirleyemediyseniz sizlere profesyonel bütçe yönetimi konusunda destek sağlıyorum.

E Ticaret Danışmanlık Ücretleri

E-ticaret danışmanı olarak sizlere hizmet verdiğim süreç boyunca aylık ya da proje bazlı olarak ücret alıyorum. İş ortaklarımla daha çok aylık olarak çalışıyoruz. Alacağım ücretler için sizlere vereceğim hizmetlere bakıyorum. Vereceğim hizmetlerin niteliğine göre bir fiyat belirliyorum. İçerik oluşturma ve girişini yapma, SEO çalışmaları, tanıtım çalışmaları, analiz çalışmaları, reklam kampanyaları, sosyal medya desteği, müşteri ilişkileri desteği gibi birçok kalem fiyatların belirlenmesinde etkili oluyor. E ticaret danışmanlık ücreti bütçenizin dışında, size verdiğim hizmet için aldığım bedeldir.

Hedeflerinize ve web sitenizin durumuna göre bir proje süresi belirliyorum. Yapacağım çalışmaları da belirleyerek sizlere bir fiyat teklifi sunuyorum. E-ticaret danışmanlık ücretlerinde esnek fiyatlar uyguluyorum. Bazı çalışmalara sizler de katılarak ücretleri düşürebilirsiniz. Ancak gerekli analizleri yapmadan sizlere bir fiyat teklifi veremiyorum. Fiyat teklifini almak için hemen benimle iletişime geçin ve ücretsiz bir analiz çalışması yürüterek sizlere bir bütçe planı oluşturmamı isteyin.

E-TİCARET SİTENİZ YETERLİ SATIŞ YAPMIYOR MU? BANA ULAŞIN.