Adsense Danışmanlığı

Google AdSense yayıncıları için düzenlemiş olduğum danışmanlık hizmeti ile, web siteniz için ideal gelir grafiğini yakalamanızı sağlıyorum.

Ülkemizde AdSense yayıncılarının, yurt dışına oranla daha düşük miktarlarda para kazanması ve sürecin devamında AdSense’e bakış açılarının olumsuz bir bakış açısına dönüşmesi, sektörde oldukça boşluk yarattı diyebilirim.

Oluşan bu yayıncı boşluğunu büyük haber siteleri ve büyük portallar kendi yayın çizgisinde olmamasına rağmen farklı kategorilerde içerik yayını yaparak gelirlerini artırmaya başladılar.

Tüm bildiklerinizi unutun! AdSense ile gerçek bir pasif gelir kaynağı yaratmaya hazır mısınız?

 

AdSense Danışmanlığı Nedir?

AdSense konusunda daha önce çalışma yapmış, belirli bir süre bu servise zaman ayıran kişiler için 6 aylık danışmanlık sağlıyorum.

Danışmanlığım sürecinde web siteniz ile alakalı olan tüm detayları beraber keşfediyor ve beraber kurguluyoruz. Böylece süreç içerisinde sadece bir danışman değil, bir eğitmen rolüde üstleniyorum.

6 yıllık Adsense deneyimimin tamamını SEO ve içerik danışmanlığını sağladığım müşterilerle deneyimleyip, en iyi sonucu almak için çalıştık. Aktif olarak AdSense konusunda 4’ü marka toplam 12 kişiye hizmet veriyorum. Hizmet verdiğim marka ve kişilerin web siteleri arasında en düşük gelire sahip sitenin aylık getirisi 6.000 TL en yükseğinin getirisi 25.000 TL civarlarındadır.

Tüm bilgi ve deneyimimi siz değerli AdSense severler ile paylaşıp, danışmanlık alacağınız bu süreç sonunda pasif gelir kanalınızı yaratmanızı sağlayacağım.

AdSense Danışmanlığı İçeriğinde Neler Var?

Öncelikle 2 tip danışmanlık sağladığımı belirtmekte fayda var.

 1. Yeni bir web sitesi açarak AdSense danışmanlığı almak isteyen kişiler.
 2. Var olan web sitesinin AdSense performansını iyileştirmek isteyen kişiler için danışmanlık sağlıyorum.

1 – Yeni Web Siteleri İçin Neler Yapıyorum ;

 • Bilgi Süreci

Öncelikle her iki danışmanlık hizmetini almak isteyen kişiler için, kendilerine e-posta yolu ile göndereceğim formu doldurmalarını rica ediyorum. Formun içeriğinde danışanımın mesleği, günlük online bilgisi, ingilizce dil bilgisi ve buna benzer soracağım bir kaç soruya cevap arıyorum. Ardından formda yer alan bilgilere göre sektör seçimine geçiyorum.

 • Sektör Seçimi

Sizden gelen bilgileri inceledikten sonra AdSense’den yüksek gelirler elde edebilmenizi sağlayacak sektörlerin analizlerini yapıyorum. Analizlerimi yaparken hem yüksek tbm oranı, hem rekabet oranı düşük ve orta hacimli sektörleri tercih etmeye çalışıyorum. Bulduğum sektörü size raporları ile beraber e-posta yolluyor ve derhal sizi arayarak konu hakkında beraber değerlendirmeler yapıp son kararı veriyoruz.

 • Anahtar Kelime Analizi ve Konu Başlığı Seçimi

Sektörümüzü belirledikten sonra, web sitenizin yayın yapacağı süreç boyunca yayınlanacak tüm içeriklerin konu başlığı ve anahtar kelime analizlerini gerçekleştiriyorum. Böylece danışmanlık süreci sonunda hala elinizde yazdırmaya devam edeceğiniz analizleri tamamlanmış konu başlıklarınız oluyor. Konu başlığı seçimleri, şirketimizde yer alan 4 editörün yaratıcı metin kabiliyeti ile oluşuyor. Bu konu başlıkları sıradan olmayıp, arama sıralamalarında okunduğu an içeriğe tıklanma dürtüsünü uyandıracak nitelikte yazılıyor. Anahtar kelimeler ise, kullandığımız 3 farklı araç üzerinden analiz edildikten sonra belirleniyor. Anahtar kelime ve konu analizleri tamamlandıktan sonra, yazılacak bu içeriklerde dikkat edilmesi gereken noktaların notlarıyla beraber size iletiliyor. Bu sürecin devamında bir içerik ajansı bulup ilgili içerikleri yazdırmanızı bekliyoruz.( Kendinizde yazabilirsiniz )

 • Rakip Analizi

Rakiplerinizi sizinle beraber enine boyuna analiz ediyoruz. Analiz sırasında rakiplerin içerikleri, alan adı otoritesi, uyguladıkları seo çalışmaları, eksik noktaları ve en iyi uyguladığı stratejileri beraber gözlemliyoruz. Daha sonra bu analiz sonucuna göre, süreç boyunca nasıl bir hareket halinde olacağımızı belirliyoruz.

 • Alan Adı Bulma

Sektör seçimi, anahtar kelime analizleri gibi süreç alacak önemli işleri tamamladıktan sonra web siteniz için alan adı tercihini yapıyoruz. Tercihleri yaparken özellikle süreci hızlandıracak bir kaç tüyo ile hareket ediyoruz.

 • Tema Seçimi

Tema seçimi konusunda olabildiğince hassas bir yaklaşımda bulunuyorum. Hizmet vereceğimiz sektörde arama yapan kullanıcıların demografik bilgileri olan yaş, cinsiyet, cihaz kullanımı gibi detaylar burada önemli bir rol alıyor. Bu verilere dayalı şekilde kullanıcının web sitesinde daha fazla zaman geçireceği bir tema seçimi yapıp daha sonra o temanın SEO performansı konusundaki detaylarını inceliyorum. Bu saydığım ve buna benzer 15 adet farklı kriteri bir arada bulduğum tema demolarını sizinle paylaşıyor, tercih nedenimi neden bu temalardan yana kullandığımı da ayrıca izah ediyorum.

 • WordPress Kurulumu

WordPress kurulumunu bizzat kendim yapıyorum. Kurulumu yaptıktan sonra gerekli olan eklentileri sizinle satın alıyor, ardından kurulum ve ayarlarını beraber yapıyoruz. Daha sonra web sitenin SEO tarafındaki performans ayarlarını sağlayarak tema kurulumuna geçiyoruz. Tema kurulumunu başarı ile tamamladıktan sonra, web sitesinin de tüm testlerini tamamlayıp AdSense politikalarına hazır bir hale getirerek içerik girişlerini bekliyoruz.

 • Webmaster Tools Kayıtları

Web sitemizle alakalı olan tüm işlemleri tamamladıktan sonra web sitenizin arama motorlarına kayıt işlemleri, analytics kurulumlarını da beraber gerçekleştiriyoruz. Bu işlemleri yaparken ayrıca bu panelleri de öğreniyoruz. Son olarak sürecin içerisinde, analytics ve web yönetici araçlarını 2 haftada bir olacak şekilde beraber inceliyoruz ve size bu 2 kanalda nasıl rapor okunur ve bu okunan raporlara göre nasıl aksiyon alınır bu sürecide öğretmiş oluyorum.

 • İçerik Girişleri

İçerik ajansından sipariş etmiş olduğunuz içerikler geldikten sonra, tüm kontrollerini sizinle beraber sağlıyoruz. Böylece bir içerikte uzman görüşü ile neler dikkat etmeniz gerektiğini anlamış oluyorsunuz. Bildiğiniz üzere içerik, bu sürecin en değerli envarteridir. O yüzden içerik girişlerinde her girdiğiniz içeriği tam 1 ay boyunca benim kontrolümde girişini yapıp, onayımla beraber yayına almanızı sağlıyorum. Böylece 1 ay boyunca sürekli benden geri bildirim alıp, en doğrusunu yapana kadar bu süreci devam ettiriyoruz.

 • Trafik Edinimi

İçerik girişlerimiz başladı, şimdi artık yayınladığınız içerikler için nasıl trafik almanız gerektiğini öğrenme zamanı! AdSense konusunda daha önce bir çok kez deneme yapmasına rağmen istediği hedefe ulaşamayan kişileri büyüleme zamanı! Danışmanlığım süresince belkide etkileneceğiniz en önemli yer burası diyebilirim. Yada sizin üstünüze düşen en büyük görevinde bu adımda başladığını bilmenizi isterim.

 • AdSense Başvurusu

Geç kaldığımı düşünenlerdenseniz yaptığınız en temel hata bu işte! Aslında AdSense başvurusu tamda bu zamanda yapılmalı. Yoksa boş bir web sitesine 10 adet içerik ekleyip AdSense onayı alırsak ne işimize yarayacak ki?

 • Reklam Yerleşimi

AdSense onayı alır almaz derhal reklam yerleşim işlemlerine başlıyoruz. Burada reklam yerleşimini ben gerçekleştiriyorum. Fakat yine bu sürecide beraber deneyimliyoruz ve öğrenme sürecinize yine bir katkı sağlamış oluyorum.

 • Etkili SEO Çalışmaları

Sadece AdSense konusunda danışmanlık alacağınızı söyleyemem :) Süreç içerisinde bir web sitesi için otoriteyi arttırmak adına seo çalışması sürecini de uygulamış olacaksınız. Üstelik bu çalışmayı yine benim kontrolümde adım adım yaparak gözlemleyeceğiz.

 • Anlatamadıklarım :)

Sadece yukarıda anlattıklarımla bitmiyor! Sürecin içerisinde can alıcı 4-5 farklı madde üzerinden gerçekleştireceğimiz çalışmalarla asıl meyveyi toplayacağız. Bu noktada danışanlarımla anlaşma yaptıktan sonra sürecin başında tüm bu bilgilere vakıf olmuş olacaksınız.

2 – Var Olan Sitenin AdSense Performansını İyileştirme Çalışmaları;

 • Öğrenme Süreci

Web sitenizin admin panel bilgileri, Google Analytics bilgileri, Webmaster Yöneticisi paneline erişerek web sitesinin performansını ölçümlüyorum. Ardından özel seo araçlarımla web sitesinin genel analizlerini yapıyor, sıralamada yer alan ve sıralamada yer almayan sayfalarınızı tespit ediyorum.

 • İnceleme Süreci

Öğrenme sürecinde edindiğim bilgileri bir rapor haline getirdikten sonra, derhal inceleme sürecine başlıyorum. İnceleme süreci içerisinde ;

 1. Yayında olan içeriklerin analizi,
 2. Reklam yerleşim analizleri,
 3. AdSense ayarları kontrolü,
 4. Web sitesinin seo uyumluluk incelemesi,
 5. Tema incelemesi, tema performans ve hata testleri,
 6. Web sitesinin teknik seo hatalarının incelenmesi,
 7. Web sitesine gelen ve çıkan bağlantıların incelenmesi,
 8. Tarama bütçesinin incelenmesi gibi benzer 17 kritik durumu analiz edip, ardından öğrenme süreci raporu ile birleştirip sizinle paylaşıyorum.
 • Uygulama Süreci

Bir önceki başlıkta yer alan tüm maddeler için analizde çıkan hataları sizinle paylaştıktan sonra, neler yapmamız gerektiği konusunda çok detaylı bir e-posta ve telefon görüşmesi yapıyoruz. Bu sürecin detayından kısaca bahsetmek gerekirse ;

 1. Yayında olan içeriklerinizin analizi sonrasında hatalı bulduğum içerik başlıklarını tek tek size bildirerek neyin eksik olduğu, nasıl yapılması gerektiğini paylaşıyorum. Bu süreci düzeltme işlemini yine beraber yönetiyoruz.
 2. Reklam yerleşiminde olan hataları beraber inceliyor ve beraber düzenliyoruz.
 3. AdSense üzerinden gelirleri artırmak adına bazı ayarların yapılması gerekiyor, bunu nereden ve nasıl yapacağımızı öğretiyorum ve uyguluyoruz.
 4. Sitenin seo uyumluluk incelemesi sonrasında çıkan hataların tek tek düzeltilmesi tarafında size destek oluyorum ve bunların giderilmesi konusunda öncülük ediyorum.
 5. Belki süreç içerisinde temanızın değişmesi gerekebilir. Tema incelemesinde kritik hatalar ve web sitenizi ziyaret eden kitlenin demografik yapısına uygun bir tasarım konsepti yoksa mutlaka değişim öneriyorum. Bu sürecide beraber yönetiyoruz.
 6. Siteniz için yeniden konu başlığı ve anahtar kelime analizi yaparak yeni içerikler edinmeniz için başlık listesi oluşturuluyorum

Kısacası uygulama sürecinde 17 farklı maddeyi tek tek beraber yöneterek AdSense geliri anlamında sizi tatmin etmeyen sitenizi 10 adım ileriye taşıyorum.

Google AdSense Danışmanlığı Fiyatları

Sık Sorulan Sorular

Yapılacak Çalışmaya Garanti Veriyor Musunuz?

Başlı başına bir danışmanlık hizmeti sağladığım için net bir garanti vermem mümkün değil. Çünkü yapılacak işlemlerin %80’ı sizin tarafınızdan yapılacağı için, burada danışmanın söylediği şeylerin danışan tarafından yapılmama durumunda bir sorumluluk almak istemiyorum. Fakat, çalıştığım danışanlarımın %85’i ziyaretçi ve kazanç tarafında tatmin edici sonuçlar elde ettiler.

Çalışma Ücreti Ne Kadar?

Çalışma ücreti aşağıda yer almaktadır. Buna ek olarak Whatsapp iletişim numaramdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Çalışma Süreci Ne Kadar?

Çalışma sürecimiz 6 ay sürüyor. 6 aylık sürecin ilk 3 ayında beraber çok aktif çalışıyoruz. 3.Aydan sonra ise 15.günde bir olmak üzere tüm yaptığınız işlemleri inceleyerek sizlere periyodik olarak e-posta ve telefonla ulaşarak süreci devam ettiriyorum.

Hangi İşlemleri Siz Yapacaksınız.?

WordPress kurulumu, tema ayarları, AdSense yerleşimi, Anahtar kelime ve konu başlığı bulma gibi teknik detaylı işlemleri ben gerçekleştiriyorum.

Danışmanlık Ücreti Dışında Ek Maliyet Çıkacak Mı?

Evet. Özellikle WordPress’de kullanacağımız tema ve 2 eklenti için ek maliyet çıkacaktır. Tabi en önemlisi de içerik. İçerik içinde maliyeti siz karşılamış olacaksınız. Fakat dileyen kişiler içerik maliyetini ortadan kaldırmak için kendisi de içerik üretebilir.

Uyguladığınız Yöntemler Kalıcı ve Yönergelere Uygun Mu?

Bu konuda oldukça şeffaf olacağım. Uyguladığım yöntemler kesinlikle AdSense politikasına uygun, SEO kriterlerine uyumlu şekilde olacaktır. Sizlere pinterest üzerinden hit alma veya Adwords üzerinden reklam verip gelir elde etmenizi sağlayacak bir yapı sunmuyorum! Zaten daha sürecin başında bile bunun ne kadar kurallara uygun yürütüldüğünü göreceksiniz.

Ne Kadar Kazanabiliriz?

Bu konuda henüz bir sektör belirlemeden ve anahtar kelimelerin tbm oranlarını ölçümlemeden net bir tahmin yürütebilmek zor olacaktır. Fakat İngilizce, yani global bir dilde yayın yapan bir site kurarsak Türkiye şartlarına göre çok iyi paralar kazanacağınızı söyleyebilirim.

Ben Neler Yapacağım? Benden Beklentiniz Nedir?

Aslında çalışmanın tamamı sizin üzerinize kurulu. Bu sürecin başarı ile sonuçlanması yada başarısız bir şekilde sonuçlanması tamamen size bağlı. Fakat endişelenmeyin. Dediklerimi harfiyen uyguladığınız sürece geri kalan tüm sorumluluğu sözleşme dahilinde ben üstleniyorum!

Süreç içerisinde içerik girişleri, backlink edinimleri ve buna benzer olan bir çok konuyu (liste ileteceğim) sizin yapmanızı isteyeceğim. Fakat kontrol eden ben olacağım.

AdSense Ev Yada Araba Aldırır Mı?

Evi çok önceden aldığım için ofis üstündeki denemem şu durumda ; Ofisimin kredi taksitlerini bitirmek üzere, 1 sene kaldı :)

İmkansız değil. Fakat bunu hemen istemeniz, 6 ay sonra olmasını beklemeniz ve benim size bunu garanti etmem düpe düz yalan olacaktır. AdSense yayıncısı olacaksanız ilk kural, acele etmemek olacaktır. Fakat 1 sene sonuna doğru ( eve bağlı olarak ) bir girişimde bulunmaya başlasanız iyi edersiniz :)

AdSense Güvenmiyorum! Ya Banlanırsam?

Sorun şu ki, AdSense’de bize güvenmiyor :) Bugüne kadar uygulanmış yanlış stratejiler, kolay ve hızlı bir şekilde para kazanmak bırakın AdSense’i Dünya’nın hiç bir yerinde yok. Size inandığım şeyi söylüyeyim ; 6 ay boyunca Adsense politikalarına aykırı iş yapıp aylık 10.000 TL kazanacağıma, işimi doğru yapıp aylık 1.000 TL kazanırım daha iyi. Bu yüzden doğruyu yaptığınız sürece AdSense sizi kaybetmek istemeyecek, ispatım dahi var :)

 

GOOGLE ADSENSE DANIŞMANLIĞI İÇİN HEMEN BANA ULAŞIN!

   

   

  3 Yorum

  1. Ben site yapımından kodlardan zerre anlamam. İnternetten para kazanmayı araştırıyordum karşıma çıktınız. Bu hizmetten ben bile faydalanabilir miyim? Hayatımda blog bile açmayı beceremedim öyle söyleyeyim. Yaşım 29 bu arada.

  2. 2 haftadır çalışmaya başladık, gerçekten minnettarım. Sorduğum tüm sorulara hiç sıkılmadan tüm detayı ile cevap verdiniz. Şuanda analiz süreçleri tamamlandı. Güzel bir sektör bulduk. İnşallah bu hafta web sitesini tamamlayıp yazı girişlerine başlıyacaz. Gelişmeleri yazacağım. Teşekkür ederim gökhan bey.