SEO Uzmanı

Web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkmasını mı istiyorsunuz? Web sitenize gelen organik trafikten memnun değil misiniz?  O halde size aradığınızı verecek ve web siteniz üzerindeki tüm hedeflerinize ulaştıracak seo uzmanı hizmetini okumanızı istiyorum.

SEO Sürecinde Neler Yapacağım?

Beraber çalışmaya karar verdiğimiz markalarla aşağıdaki süreçleri gerçekleştirerek çalışmaları sürdürüyoruz ;

Sektör Analizi: Bir web sitesine hizmet vermeden önce onun faaliyet gösterdiği sektörü tanımak isterim. Atalarımızın “Emeksiz yemek olmaz.” düsturundan yola çıkarak öncelikle sizlerin hizmet verdiği sektörü detaylı olarak tanıyorum.  Hangi alanlarda hizmet verdiğinizi, sektörünüzdeki yenilikleri ve yapılabilecek çalışmaları detaylı olarak görürüm.

Web Sitesi Analizi: Google seo uzmanı olarak, sürece web sitenizi analiz ederek başlıyorum. Web sitenizi çok yönlü olarak SEO’ya uygunluk bakımından analiz ediyorum. Analiz çalışmalarında birçok ücretli araçtan yararlanıyorum, sonrasında web sitenizdeki tüm eksikleri belirliyorum ve ardından eksiklerinizi gidererek süreci devam ettiriyorum.

Rakip Analizi: Sektörünüzü tanımanın ve yapılacak çalışmaları belirlemenin en etkili yolunun rakip analizi süreci olduğuna inanıyorum. Sektörünüzdeki rakip İnternet sitelerini inceleyerek derinlemesine analiz ediyor, rakiplerinizin başarılarını ve başarısız olduğu noktaları dışarıdan bir gözle analiz ediyorum. Sektörünüzün ve güçlü rakiplerinizin durumundan yola çıkarak sizi onların önüne atacak yol haritasını kolayca çizmeye başlıyorum.

Hedef Kitle Analizi: Bir SEO çalışmasında hedef kitlenizi iyi tanımazsanız birçok çaba nafiledir. Çünkü temel amaç, arama motorlarından organik trafik çekmek olduğu için hedef kitleyi analiz etmek çok önemlidir. Hedef kitlenizi derinlemesine analiz ediyorum. Ekonomik durum, cinsiyet, yaş, eğitim seviyesi, hizmet beklentisi gibi birçok demografik analiz yaparak hedef kitlenizin kullanıcı deneyimini arttırmak için onları tanıyorum. Unutmayın, özellikle Google, SEO uzmanlarından hedef kitleleri iyi tanımasını ister. Çünkü Google için kullanıcı deneyimi çok önemlidir.

Anahtar Kelime Analizi:  Web sitenizin arama motorlarından hangi kelimelerden trafik alacağını iyi bilmeniz gerekir. Bunun için öncelikle rakiplerinizi ve web sitenizi inceledikten sonra üzerine çalışmamız gereken anahtar kelimeleri belirliyorum.  Web sitenize bu konularda trafik getirecek, hedef kitlenize aradığını verecek ve sizi hedeflerinize ulaştıracak anahtar kelimelerde gerekli analizleri yapıyorum. Anahtar kelimeleri belirlerken yanında aynı alanda kullanılabilecek anahtar kelime varyasyonlarını ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri de belirliyorum. Sonrasında içerik ajansı çalışanlarına kullanma talimatları hazırlayarak gönderiyorum.

Analiz Demişken ; Çok kategorili bir e-ticaret sitesinin anahtar kelime analizlerinin minumum 1 hafta kadar sürdüğünü biliyor musunuz?

İçerik Üretim Süreci: Bir web sitesinin seo çalışmaları için içerik üretimi çok önemlidir. Web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkartmak istiyorsak kaliteli, özgün ve uzun içerikler oluşturmalıyız. Bu konuda da profesyonel metin yazarları ile çalışmalıyız. SEO uzmanı olarak içeriklerin yapısını belirliyorum ve içeriği oluşturacak olan yazara gerekli tüm direktifleri veriyorum.

Sonrasında editörlerin de yazılarınızı uygunluk açısından değerlendirmesini sağlıyorum. En son aşamada içeriklerin girişini yapıyorum. Kullanıcı deneyimini arttıran ve arama motoru botlarının dikkatini çekerek sıralama alacak içeriklerin üretimi sırasında tüm koordinasyonu yönetiyorum.  İçeriklerin özgünlüğünü, kalitesini ve uzunluğunu da denetleyerek revize işlemleri varsa gerekli geliştirme ve revize çalışmalarını yürütüyorum. Web sitenizde geliştirilmeye açık içeriklere de eklemeler yapılabilmesi adına analiz yaparak sizin onayınızla metin yazarlarımıza aktarıyorum.

Backlink Edinme Çalışmaları:  Nasıl ki beni bulurken referanslarımı inceliyorsunuz ve güçlü çalışma ortaklarımın olması sizlere çalışmak için bir sebep veriyor. İşte SEO çalışmalarında da dış kaynaklara yönelik bazı hamleler yapmak gerekir. Yani web siteniz için güçlü referanslar bulmalısınız. Web sitenize çok daha iyi konumlarda olan başka web sitelerinden link alarak sizlere backlink inşası oluşturuyorum. Böylece organik ziyaretçi sayınızı arttırmayı amaçlıyorum. Tanıtım yazıları ve çeşitli pazarlama yöntemleriyle sosyal medya, bloglar ve çok daha farklı stratejiler ile backlink oluşturuyorum.

Değerlendirme Raporlamaları:  Yaptığım tüm çalışmaları düzenli olarak analiz ediyorum. Yaptığım analizleri önemli veriler üzerinden değerlendiriyorum.  Sonrasında değerlendirdiğim verileri rapor haline getiriyorum. Sonrasında sizlere hem süreç içinde, hem de süreç sonunda belli konularda detaylı bilgilendirmeler yapıyorum.  Yaptığım değerlendirmeleri haftalık, aylık, dönemlerde sizlere rapor olarak sunuyorum.

Periyodik Kontroller:  Web sitenizde periyodik kontroller yapılması çok önemlidir. Çünkü bazı kötü niyetli rakipler web sitenize black hat seo tabiri ile anılan negatif seo çalışması yapabilir. Bu müdahalelere karşı hazırlıklı olmazsanız yaptığınız yatırımların bir önemi kalmayabilir.  Tam da bu yüzden web sitenize periyodik olarak belli kontroller yapıyorum. Gelebilecek tüm saldırılara karşı önlemlerimi kaliteli araçlar üzerinden alıyorum.

SEO Uzmanı Ücretleri

SEO ücreti konusu oldukça esnek bir fiyat skalasına sahip, yapılan analizler sonrasında eylem planları hazırlıyor ve buna bağlı olacak şekilde çalışılacak süreç, anahtar kelime, iş yükü vb konuları değerlendirerek sizlere teklif sunuyorum. Genelde proje bazlı çalışıyor ve sizlerden aylık olarak hizmet bedeli talep ediyorum.

Eğer bir seo uzmanına ihtiyacınız varsa, aşağıdaki form aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz.

PROJELERİNİZDE DOĞRU SEO UZMANINA MI İHTİYACINIZ VAR? BANA ULAŞIN