SEO Danışmanı

SEO danışmanı; web sitelerinin arama motorlarında daha iyi yerlere gelmesi için gerekli önerileri sunan ve çalışmaları sizinle koordineli olarak yürüten kişidir. Müşteri kitlenize İnternet üzerinden erişme amacınız varsa web sitenizin arama motorlarına uygun olarak optimize edilmesi gerekir. Amacınız özellikle Google ‘da üst sıralara çıkarak rakipleriniz geride bırakmak olacaktır.

Markanıza özel uygulayacağım seo stratejileri ile, tüm süreci beraber deneyimleme fırsatı sunuyorum.

Web sitenizin varlık göstermesi gereken Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi birçok arama motoru var. Üstelik bu arama motorlarının algoritmalarının dinamik yapıda olduğunu düşünün. Kurallar sürekli değişiyor, hatta bazen kartlar yeniden dağıtılıyor.  Yani geçtiğimiz yıl bu zamanlar size büyük fayda sağlayan bir SEO çalışması artık etkisini yitirebilir. Öyle ki bu durumdan ceza alacağınız boyuta bile gelebilir.

Arama motoru optimizasyonu teknik bilgi ve başarılı deneyimler gerektiren bir süreçtir. Web siteniz için içerik geliştirme çalışmalarıyla birlikte sosyal medya bağlantılı projelerinizi oluşturarak arama motorlarına yönelik tüm optimizasyon çalışmalarınızı gerçekleştiriyorum.

SEO Danışmanı Gökhan Güneş Ne İş Yapar?

SEO danışmanı ; site içi optimizasyon, anahtar kelime araştırması, rekabet analizi, web sitesi analizi, Lokal arama optimizasyonu, backlink çalışmaları, görsel ve video optimizasyonu, site haritası düzenleme, sayfa hızı optimizasyonu, değerlendirme, SEO eylem planı gibi çalışmalar yapar.

SEO alanında 10 yıllık deneyimim ve güçlü referanslarımla web sitenize organik trafik kazandırmak için buradayım.

SEO Danışmanlığı Sürecinde Neler Yapacağım?

Site İçi Optimizasyon: Çalışma ortaklığımızın başında web sitenizi gerekli araçlarla analiz ediyorum. Web sitenizde bulunan SEO hatalarını belirliyorum. Çalışma takvimimize uygun bir şekilde web sitenizin içinde metinler, sayfa yazıları, başlıklar, etiketler, görseller, videolar ve daha birçok detayı arama motoru kriterlerinin kontrolünü sağladıktan sonra raporluyorum.

Anahtar Kelime Araştırması: Web sitenizde yer alan hedef anahtar kelimelerin tamamını analiz ediyorum. Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri barındıran içerikleriniz için geliştirme notlarını paylaşıyorum. Sektörünüzle ilgili aranma hacmi yüksek, hedef kitlenize direkt ulaşmanızı sağlayacak anahtar kelimeleri profesyonel araçlarla belirliyorum ve sonrasında profesyonel içerik ajansı önerisinde bulunarak bu içeriklerin üretilmesi noktasında sizlere önerilerde bulunuyorum.

Rakip Analizi: Danışmanlığa başlamadan önce rakiplerinizin detaylı analizini yapıyor, güçlü ve güçsüz rakiplerinizi detaylı şekilde raporluyorum. Başarılı oldukları anahtar kelimeleri, müşterileriyle etkileşim kurdukları alanları, reklam ve tanıtım çalışmalarını, backlink ve site içi link yapılarını inceliyorum. Tüm bu analizlerimden yola çıkarak SEO çalışmalarınız için gerekli verileri elde ederek bir rapor sunuyor ve buna göre beraber bir strateji belirliyoruz.

Web Sitesi Analizi: Web sitenizi detaylı bir şekilde analiz ediyorum. Web sitenizde yer alan içerikleri SEO’ya uygunluk bakımından değerlendiriyorum. Web sitenizdeki kodlama hatalarını araştırıyorum. Yer alan hataları hızlı bir raporluyorum. Ayrıca web siteniz için alınan bağlantıların kalitesini ölçüyorum. Spama düşen ya da web sitenize değer katmayan backlinkleri sizlere raporlayarak önemli olan bir işi daha tamamlıyorum. Web sitenizin hızını ölçüyor daha iyi olması adına teknik olarak yapılması gereken listesi iletiyorum. Elbette seo danışmanlık hizmeti detayları bunlar ile bitmiyor..

Lokal Arama Optimizasyonu: Genel SEO çalışmaları yanında web siteniz için bölgesel optimizasyon çalışmaları da yürütüyorum. Öncelikle bölgenizde bulunan sektör dinamiklerinizi analiz ediyorum. Bölgesel rakiplerinizi de belirleyerek sizleri bölgesel arama sonuçlarında öne çıkaracak kelime gruplarını belirliyorum. Firmanızın haritalarda ve Google My Business gibi işletme araçlarında görünür olmasını sağlamak adına bir çok farklı öneride bulunuyorum. Lokal SEO çalışmalarımız diğer seo türlerine göre daha kısa süre içinde sonuç verdiği gibi, genel seo çalışmalarımı bölgesel optimizasyon çalışmalarıyla daha etkili hale getiriyorum.

Backlink Çalışmaları: Web siteniz için güçlü kanallar üzerinden backlink almaya yönelik çalışmalar yapıyorum. Web sitenizden doğal olarak alınan backlinklerin daha güçlü olacağına inanıyorum. Bu yüzden farklı kanallar üzerinden sizlere kaliteli referanslar alarak organik trafiğinizi arttırmayı amaçlıyorum. Backlink çalışmalarında yapılan en önemli hatalardan biri alınan referansların takip edilmemesidir. Sizlere link veren bir web sayfası daha sonra spama düşebilir ya da Google tarafından cezalandırılabilir. Bu durum web siteniz de olumsuz etki edeceği gibi, bu bağlantıları biran önce temizleyerek olumsuz durumların önüne geçmiş oluyorum.

Görsel Ve Video Optimizasyonu: Web sitenizde yer alan görsel ve video gibi multimedya ögeleri de SEO’ya uygun olmalıdır. Web sayfalarınızda yer alan görselleri ve videoları SEO’ya uygun şekilde optimize ediyorum. Ayrıca arama motorlarının görsel ve video arama bölümlerinden de trafik alabilmeniz için açıklama, alt etiket gibi çalışmaları yürütüyorum. Kullanıcı deneyimleri arttırabilmek için içeriklerinize uygun görsel ve video eklemelerini yapıyorum. Eklediğim multimedya ögelerinin sitenizi yavaşlatıp yavaşlatmadığını test ediyorum. Site hızınızı yavaşlatan görselleri özel araçlar kullanarak sıkıştırıyorum. Sıkıştırma işlemi yaparken görsellerin çözünürlüğünü de korumaya özen gösteriyorum.

Sayfa Hızı Optimizasyonu: Arama motorlarının sıralama kriterleri arasındaki en önemli kural sayfa hızıdır. Bildiğiniz üzere, yavaş bir web sitesinde vakit geçirmeyi hiç birimiz istemeyiz. Bu nedenle sayfa hızı konusunda ciddi bir aksiyon almak oldukça önem taşımaktadır. Site hızınız yavaşsa öncelikle hosting sağlayıcınızla alakalı olan teknik detayları analiz ediyor ve buradan çıkan sonuca göre aksiyon alıyorum. Sonrasında sayfanızda yer alan tüm multimedya ögelerinin ve gereksiz kod yığınının optimizasyonunu yaparak gerekli sıkıştırma işlemlerini tamamlıyorum. Böylece sayfanızı yavaşlatabilecek tüm nedenleri ortadan kaldırmaya çalışıyorum.

SEO Danışmanlığı Ücretleri

SEO danışmanlık hizmetinde fiyat belirlerken öncelikle sizin hedeflerinizi öğreniyor ve bu bilgiye göre rakip analizi ve teknik anlamdaki bir çok veriyi inceliyorum. Ardından çalışma içerisinde kullanacağım metaryeller, süreç ve ekip desteği gereken konuları belirledikten sonra teklif verme aşamasına geçip, sizlere aylık danışmanlık ücretini iletiyorum.

SEO DANIŞMANLIĞI SÜRECİNİ BERABER YÖNETMEYE NE DERSİN?