SEO Çalışması

SEO çalışması; web sitenizin arama sonuçlarında trafik elde etmesini sağlayan adımlar bütünüdür. Yapacağım çalışmaların tamamını web sitenize organik trafik alma ve dönüşüm oranlarını istediğiniz değerlere getirme üzerine tasarlıyorum. Çalışmalarımı tüm arama motorlarının kurallarına uygun olarak yürütüyorum.

Dikkatli Olun! Markanızın bilinirliğini ve satış hacmini artıracak bir çalışma süreci, bu kadar kısa sürede olmayacağı gibi düşük ücretlerle yapılması mümkün olamaz.

Arama motorları belirledikleri kurallara uygun olarak yapılandırılan web sitelerine değer verirler. Arama motorları arasından kullanıcıların en çok tercih ettiği seçenek Google’dır. Yaklaşık olarak sektörün %75’inden fazlasını yönetmektedir. Bu yüzden çalışmalarımı öncelikle Google eksenli planlıyorum. Google üzerinden trafik almanın en etkili yolu da web sitenizin her açıdan kaliteli olduğunu Google’a kanıtlamaktır. İstenen kurallara uymayan ve belirli standartları sağlamayan web siteleri Google gözünde itibarı düşük olan ve cezalandırılması gereken sitelerdir.

Unutmayın SEO çalışmaları anlık sonuçlar verecek adımlar değildir. Bu uzun soluklu bir çalışma sürecidir. Bu yolda iş ortağınız olarak hedeflerinizi özümsüyorum ve hedeflerinize ulaşmanız için profesyonel şekilde çalışıyorum. Web sitenizi Google’ın sizden beklediği tüm kalite standartlarına uygun hale getiriyorum.

Seo Çalışması Nedir?

SEO çalışması; web sitenizi arama motorlarının kalite standartlarına uygun hale getirmek için web sitenizde ve web siteniz dışında yapılan çalışmaların bütünüdür. SEO çalışmaları, site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere farklı hizmet alanlarına ayrılmaktadır. Bu iki çalışma alanını bir bütün içinde yürütüyorum. Çünkü site içi ve site dışı SEO bir bütündür.

Çalışmalarıma başlamadan önce web sitenizi arama motoru kurallarına uygunluk bakımından inceliyorum. Sonrasında bir eylem planı hazırlayarak ilerleyen zamanlarda arama motorlarının isteklerine uygun bir web sitesi ortaya çıkarıyorum. SEO çalışmaları tabii ki de maliyetli bir süreçtir.  Sizinle yapacağımız çalışmalar boyutuna, uygulayacağım çalışmalara ve çalışmaların uygulanacağı sürece göre değişmektedir.

SEO hizmetini gerçekleştirebilmem için sizlerin de bir bütçe oluşturması gerekiyor. Hedeflerinize ve birlikte kalıba soktuğumuz zorluk derecelerine göre bir maliyet belirliyorum. Ayrıca SEO çalışmaları tek yönlü bir iş değildir. Bu yüzden sizinle uyumlu şekilde çalışmaya özen gösteriyorum. Ekibinizi de sürece dahil ederek birlikte web sitenizi her geçen gün daha iyi yerlere getiriyorum.

SEO Çalışmalarını Nasıl Yapıyorum?

Web siteniz için yapacağım çalışmaları daha da detaylandırarak fikir sahibi olmanızı sağlayalım. Çünkü SEO çok boyutlu bir çalışma havuzudur. Web sitenizde gerekli çalışmalara başlamadan evvel analiz yapıyorum. Web sitenizin durumunu, rakiplerinizin durumunu, sektörünüzün durumunu detaylı olarak ele alıyorum. Bu  analizlerimden yola çıkarak web siteniz için bir çalışma planı hazırlıyorum. İşte sizler için yapacağım SEO çalışmaları;

1 – Teknik Hataların Düzeltilmesi

Web sitenizde yer alan tüm teknik hataları çeşitli ölçme araçlarıyla belirliyorum. Web sitenizde teknik olarak işinize yarayacak her detayı inceleyerek arama motorlarının yapısına uygun hale getiriyorum. Tüm teknik hatalarınızı Google isteklerine uygun hale getiriyorum. Oluşturduğum strateji planında yer alan tüm çalışmaları sayfa bazında gerçekleştiriyorum. Yaptığım tüm çalışmalarda ekibinizi de sürece dahil ediyorum.

Web sitenizdeki kötü indekseleme sorunlarını, algoritmalara uygun olmayacak şekilde yapılmış standartlaştırma çalışmalarını, başarısız yönlendirme işlemlerini düzeltiyorum. Google’ın web sitenizi tanıması için botların yönlendirilmesini sağlıyorum. Web sitenizdeki bozuk linkleri belirleyerek düzenliyorum. Kullanıcı deneyiminin kalitesini düşüren detayları sitenizden kaldırıyorum. Köprü sayfaları belirleyerek kaldırılmasını sağlıyorum.  Kısacası web siteniz içinde yer alan tüm teknik hatalara çözüm getiriyorum.

2 – Google Cezalarının Kaldırılması

Google standartlarına uymayan web sitelerine ceza verebilir. Ayrıca web siteleri bu şekilde devam ederse yaptırım da uygulayabilir. Bu ceza ve yaptırımlar arama motoru sonuçlarında yükselmenizi önler. Google tarafından ceza verilmiş sitelere uygulanan SEO çalışmalarında sonuç almak daha zordur. Bu yüzden teknik sorunlarla birlikte uyguladığınız yanlış stratejileri de belirliyorum. Tüm analizlerimi yaptıktan sonra gerekli çalışmalara başlıyorum ve web sitenizin cezalardan kurtulmasını sağlıyorum.

3 – Site Hızı Sorunlarının Çözümü

Web sitesi hızı hem kullanıcı deneyimi hem de Google sıralama kriterleri açısından önemlidir. Web sitenizin hızını gözden geçiriyorum. Yaptığım analizlerde web sitenizin hızını iyileştirecek çalışma önerilerini rapor haline getiriyorum. Böylece sizlerden onay alarak web sitenizin hızını olması gereken seviyeye getiriyorum. Web sitenizin hızını iyileştirmek için görsel optimizasyonu yapabilirim ve web sitenizi hızlandıracak araçları etkin şekilde kullanırım.

4 – Kullanıcı Deneyiminin İyileştirilmesi

Google; arama sonuçlarını listelerken internet kullanıcılarını memnun eden web sitelerini ön sıralara çıkarmaktadır. Yani kullanıcı deneyimi web siteleri için çok önemlidir. Öncelikle web sitenizin tasarımını kullanıcı odaklı gerçekleştiriyorum veya bu konuda yönlendirmelerde bulunuyorum. İçeriklerinizi düzenleyerek kullanıcıların faydalı bulacağı hale getiriyor, tratik alacak estetik bir web sitesi olarak kullanıcılarınıza hitap etmenizi sağlıyorum. Ayrıca içeriklerinizin kalitesini arttırarak kullanıcıların daha uzun süre web sitenizde kalmasını sağlıyorum. Hemen çıkma oranınız lehinize olursa sıralama sonuçlarında büyük bir büyük bir yükseliş yakalayabilirsiniz.

5 – Rakip Analizi

SEO çalışması adımları rakiplerinize göre belirlenmelidir. Çünkü yaptığımız çalışmalarda temel amaçlarımızdan biri rakiplerinizin önüne geçmektir. Bu yüzden önemli rakiplerinizi detaylı olarak analiz ederek rakiplerinizin başarılı çalışmalarını belirlerim. Elde ettiğim tüm bilgileri web sitenizi öne çıkarmak için kullanırım.

6 – Sektör Araştırması

SEO çalışmalarında hizmet verdiğiniz sektör çok önemlidir. Çünkü sektörünüzün dijital dünyaya bakışı ve sektörünüzde yaşanan gelişmeler benim için bir kriterdir. Sektörünüzü çalışmalarımı belirlemeden önce detaylı şekilde analiz ederim. Çalışmalarımız sırasında da sektörünüzdeki gelişmeleri sürekli takip ederek yaşanan yeni gelişmeleri hemen web sitenize uygularım. Böylece hem güncel bir web sitesine sahip olmanızı hem de kullanıcılar nezdinde öncü bir firma olduğunuzun düşünülmesini sağlarım.

7 – Anahtar Kelime Analizi

Rakip araştırması yaparken, rakiplerin sıralama elde ettikleri anahtar kelimeleri belirleyip rakiplerinizin sizden daha ön sırada oldukları anahtar kelimeleri belirlerim. Sonrasında kaliteli analiz araçlar kullanarak web sitenize trafik çekecek anahtar kelime gruplarını belirlerim. Bununla birlikte uzun kuyruklu anahtar kelimeler oluşturarak hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak içerikler oluşturulmasına rehberlik ederim.

8 – Sayfa Başlığı ve Meta Açıklama Etiketi Optimizasyonu

SEO çalışmaları için başlık ve meta verileri çok önemlidir. Bu yüzden sayfanızın başlığı ve meta etiketi açıklamalarınızı gözden geçiriyorum. Sayfa başlığı ve meta açıklaması konusunda SEO dünyasında eski anlayışların artık bir hükmü kalmadı. Ancak birçok SEO uzmanı bu konuda ısrarcı davranmaktadır. Sayfa başlıklarınızı ve meta açıklamalarınızı Google tarafından yapılan son güncellemelere uygun hale getiriyorum.

Sayfa başlığı ve meta açıklama etiketi optimizasyonundan sonra Google’da kısa süre içinde sıralamanızdaki iyileşmeyi sizler de göreceksiniz. Böylece daha fazla doğal trafik çekmenizi sağlamak için uğraşıyorum. Çünkü sayfa başlığınız ve meta etiketleriniz anahtar kelime barındırdığında  ve temel kurallara uygun olduğunda kolayca Google sonuç sayfalarında daha fazla tıklama alabilirsiniz. Tüm sayfalarınızı kontrol ederek sayfa başlığı ve meta açıklamalarını düzenliyorum.

9 – Dahili Link Oluşturma

Web sitesi oluşturmak büyük bir özveri ister. Bu yüzden web sitenizin mimarisini detaylı olarak inceliyorum. Web sitenizdeki dahili çapa metinleri ve dahili gezinti bağlantılarını analiz ediyorum. Sonrasında web sitenizin geçişlerini Google botlarının memnun kalacağı şekilde düzenliyorum.

10 – Yerel İşletme Optimizasyonu

Google üzerinde yapılan aramaların büyük bölümü yerel olarak gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden web sitenizin yerel arama sonuçlarında da çıkması adına gerekli çalışmaları yürütüyorum. Web sitenizin yapılandırma çalışmalarını yerel çalışma dinamiklerini dikkate alarak yürütüyorum. Böylece web sitenizin yakın çevrenizdeki kitlenize daha görünür olmasını sağlıyorum.

11 – Kaliteli Bağlantı Oluşturma Çalışmaları

Web sitenizin tanıtım çalışmaları, arama motorlarında yükselmenize ve doğal trafik çekmeniz yardımcı olan önemli etkenlerdir. Bu yüzden yaptığım SEO çalışması süreçlerinde backlink analizlerinizi dikkatlice yapıyor ve yaptığım analiz sonuçlarında sizlere kullanmanız gereken yöntemler hakkında da ilerleyen süreçler için önerilerde bulunuyorum. Bunun yanı sıra etkili bağlantılar oluşturarak web site otoritenizi arttırarak sıralamada yükselmenize neden oluyorum.

12 – İçerik Kalite Analizi ve İçerik Optimizasyonu Çalışmaları

Web sitenizdeki içeriklerin kalitesi arama motorları açısından büyük öneme sahiptir. Bu yüzden işe web sitenizdeki tüm içeriklerin kalitesini ölçerek başlıyorum. Bu çalışmalar sonucunda içerik oluşturma stratejinizdeki yanlışları belirleyerek bunları sizlere sunuyorum. Ardından hatalı olan veya eksik bulduğum içerikler için düzenleme veya yeniden içerik üretme yoluna başvurarak mevcut sıralamanızı arttırarak arama motorları üzerinde daha güçlü bir sıralama elde etmenizi sağlıyorum.

13 – Zararlı Bağlantı Kontrolü ve Link Temizleme Çalışmaları

Web sitenize aldığınız backlinkler çok önemli birer trafik çekme aracıdır. Ancak aldığınız referans linklerinin zararlı olması web sitenizin ceza almasını dahi yol açabilir.  Web siteniz için aldığınız daha önceki linkleri analiz ederek işe başlıyorum. Web sitenize zarar verecek ve artık işinize yaramayacak link edinme yöntemlerinden kurtulmanızı sağlıyorum. Web sitenize zarar verecek backlinkleri kısa süre içinde temizliyorum.

14 – Değişen Algoritma Düzenlemeleri

Arama motorları, özellikle de Google çok dinamik bir yapıya sahiptir. Yıl içinde küçük ya da büyük birçok değişiklik ve güncelleme duyurulur. Bunlardan bazıları direkt olarak duyurulurken bazılarını da uzmanların sezmesi istenir. Hem yerli hem de yabancı kaynaklardan Google değişikliklerini sürekli olarak takip ederek, bu süreçte yapılan değişikliğe bağlı olarak web sitenizde bir düzenleme yapılması gerekiyorsa hemen hayata geçirip aksiyon almış oluyorum.

Arama motorları değiştirdiği algoritma sonrasında web sitelerine belli bir zaman verirler. Bu değişikliğe uymayan web siteleri zaman içinde geri sıralara düşebilir. Kısa bir süre önce web sitenize iyi bir sıralama getiren bir çalışma artık zararlı hale gelebilir. Bu yüzden algoritma değişiklikleri düzenli olarak kontrol edilmelidir. Google tarafından yapılan bir değişiklik sonrasında web siteniz üzerinde tüm güncellemeleri en kısa sürede tamamlayarak sizleri bu konuda bilgilendiriyorum.

15 – Sıra Performans Değerlendirmeleri

Web sitenizin dünyadaki yerini ortaya koyan bazı parametreler vardır. Bu parametrelere bakarak web sitenizin performansını değerlendirebilirsiniz. SEO çalışması sonrasında temel amaç web sitenize organik trafik çekmektir. Bunun için öncelikle web sitenizin sıralama performansını analiz ediyorum. Web sitenizdeki parametrelerin Google tavsiyelerine uygun olacak şekilde düzenlenmesini sağlıyorum.

Alexa değerleri gibi farklı değerlendirme ölçütlerini dikkate alıyorum. Web sitenizin belli bir zaman dilimi içindeki performans değerlerini dikkate alıyorum. Web sitenize doğal trafik çekebilmek için sıralamanızın ön sayfalarda olması gerekir. Bunun için Google arama motoru sonuç sayfası (SERP) üzerindeki yerinizi uzun vadede kalıcı hale getirmeye çalışıyorum. Çünkü SEO çalışmalarında başarı elde etmek kadar elde ettiğiniz yüksek sıralamayı da korumanız gerekmektedir. Web sitenizi hedeflediğiniz yerlere getirdikten sonra kalıcı olabilmeniz için gerekli tavsiyeleri sunuyorum ve üzerime düşen çalışmaları yerine getiriyorum.

16 – Mobil SEO Optimizasyonu

Google 2015 yılında yaptığı büyük güncelleme sonrasında sıralama kriterlerinde büyük bir değişiklik yaptı. Bu güncelleme sonrasında mobil kullanıcılara hitap etmeyen web siteleri arama sonuçları sayfasında daha geri plana atılmaya başladı. Bu yüzden web sitenizin mobil uyum parametrelerini detaylı kontrol ediyorum. İçeriklerinizin mobil kullanıcılara hitap etmesi, mobil uyumlu web sayfaları oluşturulması ve mobil site hızının arttırılması gibi çalışmalar yürütüyorum.

Mobil dostu temaları web sitenize uygulayarak akıllı telefon ve tabletlerden gelen kullanıcı deneyimlerini de iyileştiriyorum. Kısacası Google tarafından dikkate alınan mobil kullanıcılar için Mobil SEO optimizasyonu çalışmalarını yürütüyorum. Web sitenizdeki eksikleri bularak düzeltiyorum ve kullanıcıların mobil deneyimini iyileştirmeye yönelik adımlar atıyorum.

17 – Blog Yönetimi

İnternet dünyasında ziyaretçi çekebilmek adına sürekli aktif bir profil çizmelisiniz. Dinamik olmayan web siteleri ve firmalar bir süre sonra arama motorlarında geri plana düşmeye başlar. Bunun için en etkili kanal da blog bölümleridir. Size özel blog sayfaları oluşturuyorum ve blog sayfalarınız için içerik takvimleri hazırlıyorum. Sektörünüzle, ürünlerinizle ve hizmetlerinizle ilgili tanıtıcı ve kullanıcıların ilgisini çekecek içerikler hazırlamaları için profesyonel içerik ajansı ekibine direktifleri veriyorum.

İçerik yazarları tarafından oluşturulan içerikleri zamanı geldiğinde blog sayfalarınızda paylaşıyorum. Ayrıca paylaştığım içerikler üzerinden trafik elde etmeniz için farklı kanallar üzerinden de içeriklerinizin tanıtımını yapıyorum.

18 – Multimedya Optimizasyonu

Web sitenizde yer alan görselleri ve videoları tek tek analiz ediyorum. Özellikle görsellerin arama motoru sonuçlarında ön sıralara çıkabilmesi için gerekli optimizasyonu çalışmalarını yürütüyorum. Görsellerinize alt etiketi ve açıklama ekliyorum. Böylece hedef kitlenize görsel sonuçlarda da ulaşmanızı sağlıyorum. Ayrıca web sitenizin hızını yavaşlatan görselleri ve videoları özel araçlarla sıkıştırıyorum. Bu çalışmalarım sırasında çözünürlüğü korumaya dikkat ediyorum.

SEO Çalışması Fiyatları

SEO çalışması fiyatları; genelde aylık veya tek seferlik olarak değişkenlik gösterebilir. Teklif ve analiz için tarafıma ulaştığınızda kısa bir telefon görüşmesi ile kısaca hedeflerinizi dinliyor ve bu yönde aldığım bilgiler doğrultusunda bir analiz gerçekleştiriyorum.

Web sitenizin analizi, sektörünüzün analizi, hedef kitlenizin belirlenmesi ve trafik ile etkileşim oranı öngörüsü konusunda araştırmalarımızı tamamladıktan sonra maliyet analizlerini çıkartarak bir teklif süreci başlatıyorum.

PERFORMANS ODAKLI BİR SEO ÇALIŞMASI İÇİN BANA ULAŞIN.