İzmir Seo Uzmanı

Firmanız ne ölçü de ‘’onu hiç tanımayanlara’’ erişebiliyor? Güçlü bir pazarlama, her yıl bütçenizin belirli bir kısmının ‘’büyümek’’ için harcanmasını gerektirir. Ancak bu şekilde projeniz hak ettiği değere ulaşacak ve kitle hedefleme çalışmaları dahilinde potansiyel müşterisi ile buluşacaktır.

Merhaba, ben Gökhan Güneş. 10 yılı aşkın süredir dijital pazarlama ve SEO sektöründe hizmet sağlıyorum. Click Peak isimli ajansım ile, İzmir başta olmak üzere Türkiye’de bir çok önemli markanın dijital pazarlama süreçlerini yönetiyorum. Şirketinizin arama motorları sonuçlarında görünür olması adına harika stratejilerim var, peki siz bunu istiyor musunuz?

Dijital pazarlama ve SEO alanında sahip olduğum on yılı aşkın deneyim, arama motoru optimizasyonu hakkında oldukça önemli bir şey söylüyor: Sizi ilk defa görecek olanlara erişebilmenin en iyi ve tek yolu, yalnızca sizin için üretilip geliştirilen stratejilerle sıralamanızı güçlendirmektir.

O halde ‘’one for all (hepsi için tek bir tane)’’ prensibini tamamen arkada bırakıyor ve yalnızca sizin için geliştirilen SEO çalışmalarını tercih ediyoruz: Tam olarak benimle! Sektörde edindiğim deneyimin organik yöntemleri en güncel SEO bilgileri ile birleştirerek sürdüğüm çalışmaların markanız için gerçek bir çözüm sunacağından ve İzmir SEO uzmanı araştırmalarınızı sona erdireceğinden eminim!

İzmir SEO Uzmanı: Sitenizin SEO’su İçin Tam Olarak Ne Yapıyorum?

İzmir SEO uzmanı Gökhan GÜNEŞ, web sitenizin hedeflenen anahtar kelimelerde daha güçlü bir sıralamaya sahip olması ve SERP (arama motoru sonuç sayfası) üzerinden organik hit kazanabilmesi için site içinde, site dışında ve sitenin teknik detaylarında gerçekleşmesi gereken tüm optimizasyonları tamamlar.

İyi bir SEO çalışması, sitenizi arama motorlarında daha güçlü kılacak çalışmaları dönemin gerekliliklerine ve Google gibi arama motorlarının son tarama güncellemelerine göre gerçekleştirir. Bunun için de deneyimi kullanmak ve sektörün içinden biri olarak sürekli gelişmeleri takip etmek oldukça değerlidir. Şirketinize sunacağım SEO hizmetlerini tüm bu değer ve kabiliyetlere sahip bir uzman olarak sağlıyorum. Tam olarak bu yüzden başarısızlığı imkansız hale getiriyorum.

Site İçi SEO Çalışmaları – Sitenizi Güçlü Bir ‘’Müşteri Edinme’’ Havuzu Haline Getiriyorum

Site içi SEO çalışmaları sayesinde kullanıcıların karşısına genellikle ilk sırada çıkan ana sayfanızın tasarımını, sitenizde bulunan tüm içeriklerin üretimi ve optimizasyonunu gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca sitenizin iç linklemelerini tamamlayabilir, sitenizdeki buton, form ve benzeri yapıların kullanıcı odaklı olmasını garanti altına alabilir ve mobil uyumlu sayfalarla kullanıcı deneyimini arttırmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Gerçekleştireceğim SEO çalışmaları sitenizin bu tip gereksinimlerini düzenli olarak gerçekleştireceğim denetlemeler ve bu denetlemelerin sunacağı uyarılar çerçevesinde eksiksiz olarak tamamlar. Bu, arama motorları taradığında kusursuz görülen ve kullanıcıyı misafir ettiğinde onu dönüşüme ikna eden bir web sitesine sahip olmanız anlamına gelir.

Site İçi SEO için Kitle Hedeflemeyi Nasıl Yapıyorum?

Kitle hedefleme, web sayfası ya da markanızın hizmetleri ile ulaşmak istediği kitlenin belirlenmesini, bu kitlenin belirli özelliklere göre segmente edilmesini ve kitle analizi yapılarak pazarlama süreçlerinin bu analizler doğrultusunda şekillendirilmesi anlamına gelir.

Web siteniz için yapacağım şeylerin tümü öncelikle kitle arama motorlarının istediği şey doğru kitleye doğru sonucu sunmaktır. O halde tam olarak ne zaman üst sırada görünmek istediğinizi arama motorlarına yalnızca kitle hedefleme ile söyleyebilirsiniz!

 • Hedef kitleniz ne arıyor?
 • Aranan hizmetler için hangi kelimeler kullanılıyor?
 • Hedef kitleniz nerede?
 • Hedef kitleniz hangi teknolojik cihazları daha çok kullanıyor? (Mobil ya da desktop)
 • Hedef kitleniz hangi sayfalarda daha çok zaman geçiriyor?

Yukarıdaki soruların tamamı, doğru kitleyi hedeflemenizi ve bu kitleyi analiz ederek işe sağlam yerden başlayacağınızı gösterir.

Benimle iletişime geçtiğinizde, kitlenizi analiz ederken hem manuel olarak inceleme yapıyor ve deneyimimin sürece değer katmasını sağlıyorum hem de en gelişmiş dijital araçlardan yararlanıyorum.

İzmir SEO Çalışması: Site Dışı SEO

Site dışı SEO, sitenizin otoritesini ve tanınırlığını yöneterek onu arama motorlarının gözünde daha ‘’prestijli’’ ve ‘’güvenilir’’ kılma sürecidir. Yeterince güçlü bir link inşası, aynı zamanda potansiyel müşterilerinizin çeşitli kanallar aracılığı ile sizi bulması anlamına da gelecektir. Bu yüzden bu sürece çift yararı sağlayacak şekilde bakmak ve optimizasyonu buna göre gerçekleştirmek gerekiyor.

İzmir’de hizmet verdiğim SEO hizmetlerinde backlink çalışmalarını en kaliteli şekilde gerçekleştiriyorum. İyi bir backlink ya da link inşa çalışmasının aşağıdaki detaylara dikkat edilerek tamamlanması büyük önem taşıyor:

 1. Yalnızca otoritesi yüksek sitelerden backlink alınması
 2. Yalnızca aynı sektördeki ya da benzer sektörlerdeki web sayfalarından link alınması
 3. Link alınırken bunların doğru anchor text’ler ile işaretlendiğinden emin olunması
 4. Alınacak olan linklerin giydirildiği içeriklerin büyük bir profesyonellikle hazırlanması
 5. Link inşası çalışmalarının Google ya da diğer arama motorları tarafından spam algılanmayacak şekilde özenle ve belirli bir yoğunluk dahilinde tamamlanması

Yukarıdakiler sağlıklı bir backlink için ‘’giriş’’ değerinde öneriler olabilir. Firmanız için yaptığım çalışmalarda bunlardan çok daha fazlasını önemsiyor ve sektördeki güçlü bağlantılarım sayesinde firmanız için doğru backlink kaynaklarını buluyorum. Bu, çok daha güçlü sonuçlar anlamına geliyor.

Site Hızı Optimizasyonu İçin İzmir SEO Danışmanı Hizmetleri

Site hızı optimizasyonu çalışmaları, sitenizin hem Google’ın Pagespeed algoritmasındaki tüm metriklerde güçlü skorlar elde etmesini sağlar, hem de hızlı bir yüklenme ve çalışma performansı sayesinde kullanıcı deneyimini maksimize eder.

Site hızı optimizasyonlarında öncelikle hızın kesilmesine sebep olan değişkenleri bularak başlıyor ve bunlar arasından ‘’Opportunity’’ olarak söz edilenleri ayırıyorum. Opportunity olarak adlandırılan iyileştirme önerileri, optimize edildikleri takdirde sitenizde en yüksek oranlı skor değişikliğini vaat eden problemleri kapsar. Bunları belirledikten sonra iyileştirme çalışmalarında adım adım ilerleyerek sitenizin yavaşlamasına sebep olan tüm faktörleri ortadan kaldırıyorum?

Örneğin gereksiz ve geniş beyaz alanlara sahip olan kaynak kodlar, doğru dosya formatında olmayan görseller, gereğinden yüksek boyuta sahip olan ve sıkıştırılmamış Java, CSS ve benzeri dosyalar, sitenizde yavaşlığa sebep olan hosting problemleri ve çok daha fazlası, sitenizde yavaş bir yüklenmeye sebep olabiliyor olabilir. Yaptığım oldukça kapsamlı manuel ve otomatik analizler tek bir olumsuz faktörün bile gözden kaçmamasını sağlıyor:

Daha hızlı bir web sitesi, daha iyi bir sıralama ve yüksek dönüşüm oranları anlamına geliyor.

İzmir SEO Çalışması: Teknik Optimizasyonu Es Geçmeyin!

Teknik SEO ya da teknik optimizasyon, temel olarak arama motoru botlarının sitenizi rahatlıkla tarayabilmesini, tararken erişilemeyen sayfalara ya da problemlere rastlamamasını sağlamak ve ziyaretçilerinizin de sitenizin farklı alanları arasında rahatça gezinmesini garanti altına almak için yapılan çalışmaların bütünüdür.

Güçlü bir teknik optimizasyon ile aşağıdaki hizmetlerin tümünü firmanızın web sitesi için sunuyorum:

 1. HTTP kullandığınızdan emin oluyorum -Arama motorları kullanıcıları için öncelikle güvenlik talep ediyor.
 2. Googlebots’un ya da diğer arama motoru botlarının sitenizi taramasını engelleyen tüm faktörlerin ortadan kaldırıldığına emin oluyorum -Bu, talep ettiğiniz sayfaların tamamının indekslenebilmesinin önünü açıyor. Bir başka değişle, arama motorlarına sayfalarınızı tanıma fırsatı sağlıyorum.
 3. Sitenizde -varsa- birbiri ile eşleşen içerikleri doğru canonical link yapıları ile birbirine bağlıyorum.
 4. Mobil bakımdan kusursuz çalışan bir siteye sahip olduğunuzdan emin oluyorum.
 5. Site haritanızın hiyerarşik bakımdan ve kategorizasyon bakımından sağlıklı bir yapıya sahip olduğundan emin oluyor, sizin için güçlü bir site haritası oluşturuyorum.
 6. Kırık linklerin düzeltilmesini sağlıyor, http hatası ile botları ve ziyaretçileri karşılayan sayfaların mümkünse tamir edilmesini, değilse yönlendirilmesini sağlıyorum.

Yeterince güçlü bir teknik optimizasyon süreci yukarıda temel olarak bahsettiğim çalışmalardan çok daha fazlasını sürekli bir deneyim ve test ile gerektiriyor. Bunun için sahip olduğum deneyimi sektörün en modern araçlarının gücüyle birleştirmeyi önemsiyorum.

Sitenizin her noktası üzerinde tam kontrol sağlamak, SEO çalışmalarında gözümden hiçbir şeyin kaçmamasını mümkün kılıyor.

Bunun temel yöntemi ise ölçümleme ve analizleri sürekli olarak gerçekleştirmek. Bu, karşılaşılan bir düşüşün ya da hedeflenen yükselmenin potansiyel kaynaklarını çok iyi tanımayı sağlıyor.

Yerel SEO Optimizasyonu Hizmetlerini Nasıl Sağlıyorum?

Yerel SEO, belirli bir alanda yaşayan kullanıcıların sorgulamalarını hedeflemenizi ve bütçenizi yalnızca onların karşısına çıkmak için kullanmanızı sağlar.

Peki, bu ne demek ve neden herkesin karşısına çıkmak istemeyesiniz ki?

Yanıtı oldukça basit: Yerel düzeyde hizmet sağlayan işletmelerin kendilerinden binlerce kilometre uzakta olan sorgulamalarda çıkmaya ihtiyaçları yok. O halde bütçelerini bunun için kullanmak yalnızca kaynak kaybı anlamına gelecektir.

Ben yerel SEO çalışmalarında ayırdığınız bütçenin tek bir kısmının bile verimsiz bir adım için kullanılmamasına öncelik veriyorum. Özellikle eğer yerel bakımdan rekabet oranı düşük bir alana sahipseniz, son derece uygun SEO fiyat teklifleri ile yüksek bir sıralama elde edebilir ve internet aracılığı ile gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Doğrudan benimle görüşerek benden teklif talep etmeyi unutmayın. Firmanızın bulunduğu sektörü ve rekabet etmeniz gereken anahtar kelimelerin ortalama sayısını belirledikten sonra size yüksek ROI ile mükemmel sonuçlar sunacak olan SEO çalışması için teklif ileteceğim.

İzmir SEO Fiyatları: Firmanız SEO Çalışmaları İçin Ne Kadarlık Bir Bütçe Ayırmalı?

İzmir SEO fiyatları firmanızın çalışma sonunda erişmiş olmak istediği sonuca ve bulunduğunuz sektördeki genel rekabet düzeyine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, rekabet etmek istediğiniz kelimelerin sayısı da fiyatı doğrudan etkiler.

Çok sayıda kategoriye sahip olan bir e-ticaret sitesinin anahtar kelime analizlerinin ve kitle hedefleme sürecinin bir hafta ile on gün arasında sürebileceğini biliyor muydunuz?

SEO, sahip olduğunuz web sitesi ve verdiğiniz hizmetlerin kapsamı ile doğrudan ilişkili bir süreci gerektirdiğinden, bu süreç için ödeyeceğiniz bedel de bu tip değişkenlere göre farklılaşacaktır.

Firmanızın bir ya da birkaç anahtar kelime üzerinden çalışma yapılarak yükseltilmeye çalışılması, sayfa otoritelerinizi arttırmanızı hiçbir şekilde sağlayamaz ve yalnızca bütçe kaybına sebep olur. Tam olarak bu yüzden, tarafımca sunulan ve holistik bir anlayış doğrultusunda yürütülen SEO çalışmalarını tercih etmek firmanıza talep ettiğiniz ‘’her yönlü yükselişi’’ ve ‘’istikrarlı otorite artışını’’ sağlayacaktır.

Bunun ne anlama geldiğini artık biliyorsunuz: Daha fazla trafik, daha fazla dönüşüm, her geçen gün artan gelirlerle maksimize olan ROI.

SEO Çalışmaları Firmanız İçin Neden Gerekli?

Firmalar için SEO çalışmaları kurumsal görünürlüğü arttırırken firmanın potansiyel müşterileri ile tanışmasını ve satışlarını bu yolla arttırmasını olanaklı kılar. Bu çalışmalar, özellikle dönüşüm optimizasyonu süreçleri ile bir araya getirildiğinde e-ticaret siteleri için mükemmel satış oranları anlamına gelebilir.

Satışlarınız oldukça güçlüyken ve kitlenizin ilgisi firmanız için yeterliyken bile SEO oldukça gereklidir. Dijital dünyanın oyunun büyük bir kısmını yönettiği günümüzde, pek çok kullanıcı tüketim alışkanlıklarını online dünyanın ona sundukları çerçevesinde yeniden şekillendiriyor.

 • Kısacası bir pasta satın almak için sürekli sizi tercih eden müşterinizin, o gün yalnızca Google My Business hesabındaki yorumları daha iyi ve yol tarifi daha erişilebilir diye rakibinizi tercih etmesi olası.
 • Dahası, potansiyel müşteriniz haline gelen ve yakınınızda ikamet eden pek çok kişinin varlığınızdan haberdar bile olmadan sürekli olarak rakiplerinizden alışveriş yapması da oldukça yüksek potansiyele sahip olan bir durum.

Tüm bunları engellemek ve dijital dünyada ‘’ben de varım!’’ diyebilmek için güçlü SEO çalışmalarına ihtiyacınız var. Firmanız için gerçekleştireceğim kitle analizleri ve marka dili çalışmalarında ben de tam olarak bunu önemsiyorum. Arama motoru optimizasyonu, firmanızı çağın gerekliliklerinden geride kalmaktan kurtararak ona yeni Pazar alanlarında yer açar: Her anlamda rekabet gücü yüksek, prestijli, tanınır ve trafik alabilen bir işletme.

İşte tam olarak bunun için İzmir’de gerçek bir uzmandan SEO hizmeti almanız gerekiyor.

İzmir SEO Uzmanı ve SEO Hizmetleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sizin için İzmir SEO uzmanı arayışlarınız dahilinde sorabileceğiniz soruları derledim. Yanıtlarını inceleyin!

Neden benimle (Gökhan Güneş ile) çalışmalısınız?

Yalnızca firmanız için detaylı analizlerim ile gerçekleştirdiğim arama motoru optimizasyonu çalışmaları, İzmir’de, Türkiye’de ve dünyada doğru bir kitle hedefleme ile hedeflediğiniz sonuçları almanızı kaçınılmaz kılar.

Herhangi Bir SEO Uzmanı birinci sıra garantisi verir mi?

Hayır, iyi bir trafik, yükselen dönüşüm oranları ve artan gelir iyi bir İzmir SEO uzmanının vereceği vaatler arasındadır. Fakat ilk sıra garantisi, arama motorlarının ücretli reklam veren kullanıcılar için bile kesinlikle vermediği bir vaat. Bu tür vaatleri sunarak sizler için seo çalışması yapmak isteyen firmalardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Amacım, tamamen organik yöntemlerle adım adım ve mümkün olan en hızlı şekilde markanızı büyütmek!

İzmir SEO Danışmanlığı ile web sitemin trafiği ne kadar artacak?

Temel hedefim sektörünüzün zorluğuna ve hedeflediğimiz anahtar kelimelere göre değişmek ile birlikte, yüzde XX – yüzde XX oranda bir trafik artışının altına inmez. Düzenli ve sürekli devam eden optimizasyonlar, elde edeceğiniz sırayı sağlamlaştırarak yükselmesi daha da zor olan noktalara doğru emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Bir Teklif İstemeye Ne Dersiniz?

PROJELERİNİZDE DOĞRU SEO UZMANINA MI İHTİYACINIZ VAR? BANA ULAŞIN