Adwords Uzmanı

Google Adwords, yeni adıyla Google Ads firmanız için yüksek yatırım getirisi olan ve daha fazla kazanç sağlamanıza yardımcı olan bir Google servisidir. Google Adwords uygulaması ile firmalar görüntülenme, tıklanma ve buna benzer edinme ve dönüşüm işlemleri başına ödeme yaparlar. Google Ads ile, web sitenize nitelikli ziyaretçi çekmeniz mümkündür. Üstelik Google Ads üzerinden arama ağı, görüntülü reklam, video reklam veya alışveriş reklamları verebilirsiniz.

İddia Ediyorum ; Aynı günlük bütçe ile, yapacağım teknik optimizasyonla daha fazla dönüşüm, daha fazla edinim elde ettireceğim. Gökhan Güneş

Google Ads uzmanlık gerektiren bir reklam servisidir. Firmanızın hedefleri için bir Adwords uzmanı ile çalışarak istediğiniz hedeflere ulaşabilirsiniz. Markalar satışlarını arttırmak için SEO çalışmalarına paralel olarak Ads uzmanıyla da çalışmaktadır. Google tarafından geliştirilen bu serviste varlık göstermek için benimle iletişime geçebilirsiniz. Size sağladığım Adwords hizmetlerinden bahsetmeden evvel  “Adwords uzmanı nedir?” sorusunu cevaplamak istiyorum.

Google Adwords/Ads Uzmanı Nedir?

Adwords uzmanı; Google arama sonuçlarında ön sıralarda görüntülenebilmeniz için Google Ads üzerinden yaptığınız çalışmalarda size destek olan kişidir.

Adwords çalışmalarınızda internet kullanıcılarını ve müşteri davranışlarını iyi tanımanız gerekir. Müşterilerin durumuna göre doğru pazarlama stratejilerini kullanarak Adwords üzerinden ziyaretçi çekebilirsiniz. Sizler adına müşterilerinizin isteklerine en uygun olan reklamları planlıyorum ve uygulama sürecini koordine ediyorum. Google arama sonuçlarında ön sıralara çıkabilmeniz için oluşturduğunuz bütçeyi en etkili şekilde kullanıyorum.

Danışmanı Olduğum Adwords/Ads Müşterilerime Neler Sunuyorum?

Sırası ile Google Ads çalışmalarında ; anahtar kelime seçimi, maliyet ve bütçe optimizasyonu, site içi optimizasyon, ölçümler, stratejiler, reklam analizleri, tıklama başı maliyet hesaplama, hedef kitle analizleri gibi birçok konuda sizlere oluyorum.

1 – Anahtar Kelime Seçimi

Google Ads reklamlarınızda temel hedef doğru anahtar kelimelerle hedef kitleye ulaşarak müşteri çekebilmektir.  Bunun için markanıza değer katacak anahtar kelime analizlerini yapıyorum. Anahtar kelime seçiminde profesyonel ölçme araçlarını kullanıyorum.

2 – Reklam Türü Seçimi ve Reklamların Hazırlanması

Google Ads uygulamasında verebileceğiniz reklam türlerinden bu yazımda bahsettim. Öncelikle ürün ve hizmetlerinizden yola çıkarak tercih edebileceğiniz reklam türünü belirliyorum. Bu süreçte ürün ve hizmet yapınızla birlikte hedeflerinizi de dikkate alıyorum.  Bütçenizi de işin içine katarak markanıza organik trafik ve maddi gelir olarak geri dönecek reklam türünü seçiyorum.

Her reklam türünün içeriği farklıdır. Bu yüzden seçtiğimiz reklam türüne en uygun içeriklerin hazırlanması sürecini koordine ediyorum. Reklamlarınızı hedef kitle, rakip analizi, anahtar kelime analizi ve reklam türü gibi nitelikleri dikkate alarak oluşturuyorum. Reklam türünüze göre video, görsel ya da metin içeriklerini arama motoru optimizasyonu kurallarına uygun olarak oluşturuyorum.

3 – Maliyet ve Bütçe Optimizasyonu

SEO ve Google Ads çalışmalarında ayırdığınız bütçe önemlidir. Geleneksel reklam kampanyalarına göre çok uygun maliyetlerle etkili reklamlar oluşturabileceğimizi unutmayın. Öncelikle hedeflerinizi dinliyor ve detaylı bir rakip analizi ve hedef kelime analizi sonrasında bütçe teklifi sunuyorum.

Yaptığım analizler sonucunda size dönüşüm/satış yaptıracak en uygun anahtar kelimeleri kullanmaya özen göstererek verilen bütçeyi en etkili şekilde kullanmaya çalışıyorum.

4 – Site İçi Optimizasyon

Site içi optimizasyon Google çalışmalarının çok önemli bir parçasıdır. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızda temel hedef daha fazla ziyaretçi çekmektir. Ziyaretçi çekebilmek için de web sitenizin arama motoru kriterlerine uygun olması gerekir.

Google Ads uzmanı olarak çalışmalara başlamadan önce web sitenizi arama motoru kriterleri bakımından inceliyorum. Web sitenizde yer alan kritik hatalara müdahale ediyor, içeriklerinizin kalitesinin artması için gerekli düzenlemeleri yapıyorum. Web sitenizdeki tüm çalışmalarımı tamamladıktan sonra paralel şekilde Google Ads danışmanlığı kapsamındaki çalışmaları yürütmeye başlıyorum.

5 – Ölçümleme ve Raporlama

Adwords üzerinde yapılan çalışmaları ölçerek sizlere gerekli analiz sonuçlarını sunuyorum. Adwords üzerinden web sitenize kaç kişi geldiğini, hangi anahtar kelimeden ne kadar trafik çektiğini, hangi saat aralıklarında daha çok ziyaretçi çektiğinizi ve hangi kelimeye ne kadar ücret ödediğinize kadar birçok detayı sizler için raporluyorum. Elde ettiğim verileri sizlere sunarak reklam yatırımlarınız üzerinden hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı beraber kontrol ediyoruz.

Daha sonra süreç içerisinde uygulayacağım diğer reklam çalışmaları için elde edilen verileri kullanarak daha nitelikli hedefler planlayabiliyorum.

Danışmanlık Ücretim Ne Kadar?

Adwords danışmanlık ücretleri hakkında bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere vereceğim danışmanlık hizmetinin ücretini aylık ya da dönemlik olarak alıyorum. Fiyat konusunda bilgi almak istediğinizde web sitenizi, hedef kitlenizi, rakip analizlerini yapıyor ve anahtar kelimelerin rekabet durumunu belirliyorum.

Yaptığım analizlerden sonra projeniz için bir süre belirliyorum. Tüm bu detaylara göre bir reklam stratejisi belirleyerek sizlere fiyat teklifi sunuyorum.

Google Adwords Danışmanlığı Size Ne Kazandırır?

Google Adwords servisi, dijital dünyada yoğun olarak tercih edilen bir uygulamadır. 10 yıllık dijital reklamcılık geçmişimden elde ettiğim tecrübelere dayanarak bu hizmetin sizlere neler kazandırabileceğini belirteyim;

  • Oluşturduğum Google Adwords reklamları sayesinde Google üzerinde arama yapan kullanıcılar firmanızı keşfedebilir. Yani web sitenizin görünürlüğünü kolayca arttırabilirsiniz. Web sitenize arama motorları üzerinden ziyaretçi çekerek İnternet satışlarınızı arttırabilirsiniz.
  • Özellikle e-ticaret üzerinden satış yapmak isteyen markalar, Google Ads sayesinde daha fazla satış yapma imkanına sahip olabilir. Adwords reklamlarıyla sektörünüzle ilgili arayış içinde olan insanlara kolayca ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenize göre reklamlar oluşturarak ürün ve hizmetlerinizi kolayca pazarlayabilirsiniz.

PROFESYONEL GOOGLE ADWORDS YÖNETİMİ İÇİN BANA ULAŞIN